Ryto garsai. Iššūkiai nacionalinei gynybai

Ryto garsai

2020.10.14 06:30

Ryto garsai. Iššūkiai nacionalinei gynybai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prasidedant naujam medžioklės sezonui, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika trečiadenį pasirašo dokumentą, leidžiantį padidinti sumedžiojamų vilkų limitą nuo 120 iki 175. Tokio potvarkio priežastis–ypač suįžūlėję vilkai, naikinantys ištisas avių ir kitų naminių gyvulių bandas.

Užsienio naujienų apžvalgą rengia Indrė Urbaitė.

Koronaviruso situaciją šalyje komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Nuo represijų savo šalyje bėgantiems baltarusiams pagalba bus teikiama Vilniaus centre kuriamuose bendruomenės namuose. Čia bus konsultuojama piliečių teisių apsaugos, integracijos ir psichologinės pagalbos klausimais. Apie tai

Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Karantino metu kelionių vadovai ir gidai ilgam neteko darbo ir pajamų. Savarankiškai dirbantys šios profesijos atstovai, nesulaukę deramos valstybės pagalbos, buriasi į asociaciją. Pokalbis su Lietuvos kelionių vadovų ir gidų sąjungos prezidente Edita Muraškaite ir Tarptautinės gidų ruošimo mokyklos vadove Monika Auksutyte.

Šiandien Vyriausybės posėdyje bus pristatytas kitų metų biudžeto projektas. Prognozuojama, kad šalies ūkis šiemet trauksis beveik dviem procentais–keturis kartus mažiau, nei skelbta anksčiau. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas ragina įvertinti galimas rizikas ir nepriimti skubotų sprendimų išlaidauti.

Vilniuje rengiama trijų dienų tarptautinė konferencija apie kylančius iššūkius nacionalinei gynybai. Studijoje Lietuvos karo akademijos dėstytoja, profesorė Svajonė Bekešienė ir Gynybos paramos fondo direktorius, atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis.

Priedus medikams už darbą vyriausybė nustojo mokėti paskelbus karantino pabaigą birželio viduryje. Tačiau pakelti atlyginimai ir priedai sveikatos apsaugos viceministrams ir laikinajai ministerijos kanclerei tebemokami iki šiol. Apie tai Asta Martišiūtė.

Savaitės komentaro autorius apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.