Pakeliui su klasika. Poetas Rimvydas Stankevičius – kaip ir kur gimsta jo kuriamos eilės?

Pakeliui su klasika

2020.10.13 16:05

Pakeliui su klasika. Poetas Rimvydas Stankevičius – kaip ir kur gimsta jo kuriamos eilės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Valstybiniam chorui „Vilnius“ – 50-imt! Spalio 15 d., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, gimtadienį kolektyvas švęs kartu su būriu scenos bičiulių, o taip pat pristatys ir pasaulinę kompozitoriaus Lino Rimšos kūrinio „Jazz Mass“ premjerą. Apie choro „Vilnius“ praeitį, dabartį ir ateitį kalbėsimės su ilgamečiu jo vadovu Vladu Bagdonu.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie vieną žymiausių XIX–XX a. sandūroje gyvenusių ir kūrusių prancūzų kompozitorių, kuris tapo pirmuoju filmo garsinio takelio (nebyliųjų filmų eroje atliekamo gyvai) kūrėju. Šį kartą klausysimės 2006-aisiais įrašyto muzikos įrašo, tačiau XX a. pradžioje – nebyliųjų filmų eroje – ši muzika buvo atliekama tik gyvai per kino filmo seansą.

Šiandien netekome kompozitoriaus, pirmosios lietuviškos roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“ autoriaus Kęstučio Antanėlio. Išskirtinę asmenybę prisimena jo kolega, kompozitorius Laimis Vilkončius.

Pirmosios valandos pabaigoje – skamba Žirmūnai. Restoranas, kuriame vyko ankstyvieji roko, tuo metu pas mus dažniausiai vadinto bigbitu, festivaliai. Gamykla, kūrusi tiek magnetofonus, tiek pasiklausymo įrangą ar lėktuvų juodąsias dėžes. Apie visą tai pasakoja „Gatvės gyvos“ gidas Albertas Kazlauskas.

Rubrikoje „Be kaukių“ – poetas, eseistas, žurnalistas Rimvydas Stankevičius. Kaip ir kur gimsta jo kuriamos eilės? Pokalbis apie artėjančią žiemą, mėgstamiausią poeto metų laiką, muziką nuo „Pink Floyd“ iki Wolfgango Amadeuso Mozarto, tikėjimą ir pomirtinį gyvenimą. R. Stankevičius turi tikslą aplankyti visas Lietuvos bažnyčias ir tai daro jau eilę metų. Kiek iš jų jau spėjo aplankyti?

Ved. Ignas Andriukevičius ir Rasa Murauskaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.