Nenušaunami siužetai. Vieta, kur vyksta detektyvas

Nenušaunami siužetai

2021.06.21 18:12

Nenušaunami siužetai. Vieta, kur vyksta detektyvas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vieta, kurioje vyksta detektyvo veiksmas, nuspalvina visą pasakojimą – vienokia žmogžudystė bus anonimiškame blokinių namų rajone, kitokia – sename dvare, universitetiniame mieste arba kurorte. Detektyvų autoriai tai puikiai žino ir kartais tyčia išgalvoja tokias vietas, kokių reikia jų herojams ir konkretiems nusikaltimams. Apie tokias vietoves – tikras ir išgalvotas – šioje laidoje kalbasi vedėjai, ta proga pasvajodami, kur norėtų nukelti veiksmą, jei patys rašytų detektyvus.

Rekomendacijos: garsios Kanados rašytojos Louise Penny „Ramus gyvenimas“, pirmas lietuviškai išleistas šios autorės detektyvas iš kol kas šešiolikos, parašytų apie Trijų Pušų kaimelį Kvebeke (originalai angliškai, nemažai išversta rusiškai); simpatiškas prancūzo Guillaume Musso detektyvas „Slaptas rašytojų gyvenimas“ (šio garsaus autoriaus lietuviškai išversta daug: „Mergaitė ir naktis“, „Butas Paryžiuje“, „Angelo kvietimas“, „Mergina iš Bruklino“, „Dabarties akimirka“, „Centrinis parkas“, „Po 7 metų“, „Popierinė mergina“, „Ar būsi ten?“, „Rytoj“, „O paskui“); Colino Dexterio detektyvai apie inspektorių Morsą (lietuviškai yra „Tylus Nikolo Kvino pasaulis“, „Paskutinis autobusas į Vudstoką“); taip pat visi su šiuo herojumi ir jo veiksmo vieta, Oksfordu, susiję serialai – „Morsas“(Morse), „Liujisas“ (Lewis), „Endevor“ (Endeavour). Prie kurortinių detektyvų galima priskirti ir tyčia žiemą rodomą linksmą serialą iš Karibų „Mirtis rojuje“ (Death in Paradise).

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.