Pakeliui su klasika. Ką reiškia būti prestižinio orkestro koncertmeisteriu?

Pakeliui su klasika

2020.10.09 16:05

Pakeliui su klasika. Ką reiškia būti prestižinio orkestro koncertmeisteriu?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvos kamerinis orkestras 60-ąjį sezoną pasitinka intensyviu koncertiniu grafiku. Kuo gyvena šiandien vienas svarbiausių orkestrų, ką reiškia griežti pirmu smuiku prestižiniame kolektyve – apie tai rubrikoje „Be kaukių“ kalbamės su smuikininku Džeraldu Bidva.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO kartu su kviestiniais solistais ir Nacionaliniu simfoniniu orkestru ruošia netrukus skambėsiančią programą „Minimalizmo pulsas“, kurioje ir NIKO vadovo bei dirigento Gedimino Gelgoto kūriniai. Kokį minimalizmo pulsą apčiuopia kompozitorius šiandien?

Garsus Belgijos menininkas Janas Fabre, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu dramos tetaru, šiomis dienomis pristato spektaklio „Nakties rašytojas“ eskizą, sukurtą pagal jo rašytus dienoraščius bei teatro tekstų fragmentus. Su menininku Janu Fabre kalbasi Indrė Kaminskaitė.

Klaipėdos galerijoje „Si:Said“ šeštadienį atidaroma Berlyne gyvenančio Loreno Braittono paroda „Interdependency” – „Tarpusavio priklausomybė“. Joje – spalvingų langų paveikslai, nagrinėjantys ribas tarp (ne)žmogiškų būtybių. Galerijoje, parodos atidarymo išvakarėse lankėsi kolega Česlovas Burba, kur jį pasitiko „Si Said“ įkūrėja Skaistė Marčienė.

Pasaulis šiandien mini vieno ryškiausių populiariosios muzikos figūrų - Džono Lenono 80ąsias gimimo metines ir ieško įvairiausių būdų, kaip dar kartą pakalbėti apie šį muziką, kurio kūryba aptariama, girdima ir klausoma iki šiol. Kodėl?

Ved. Gerūta Griniūtė ir Gabija Narušytė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.