Žinios. Lietuva iš Minsko atšaukia 5 savo diplomatus

Per pastarąją parą nustatyti 133 nauji koronavirusu užsikrėtę asmenys. Vienas žmogus mirė.

Lietuva atšaukia 5 savo diplomatus iš Minsko, tikėdamasi, kad tai leis išsaugoti dialogą. Aliaksandro Lukašenkos režimas reikalavo išsiųsti 11. Lietuva jau anksčiau dėl Minsko spaudimo konsultacijų atšaukė savo ambasadorių.

Prasideda 2 dienas truksiantis balsavimas namuose. Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ per 4 dienas gavo 22 pranešimus apie galimą rinkėjų papirkimą ir 120 pranešimų apie galimus pažeidimus.

Lietuvos politinių partijų rinkimų programose trūksta dėmesio užsienio politikai, teigia ekspertai.

Šių metų Nobelio taikos premija atiteko Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programai. Prestižiniu apdovanojimu pripažintos programos pastangos kovoti su badu, jos indėlis gerinant sąlygas taikai konfliktų apimtuose rajonuose.

COVID-19 susirgęs Donaldas Trumpas tvirtina, kad jau savaitgalį susitiks su rinkėjais. Jungtinių Valstijų prezidento gydytojas tikina, kad dar reikia atlikti koronaviruso testą, tačiau prezidento sveikata gera, tad jau šeštadienį Trumpas galėtų grįžti į viešąjį gyvenimą. Europos valstybės toliau kovoja su plintančiu virusu. Antirekordai pasiekti Latvijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje.

Nuo rugsėjo 27 d. tęsiantis susirėmimams Kalnų Karabache Armėnijos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministrai sutiko konfliktą aptarti Maskvoje.

Naujausias tyrimas rodo, kad Lietuvos gyventojai savo sveikatą vertina geriau nei prieš 5 metus, tačiau kai kurių rodiklių suprastėjimas akivaizdus. Tyrimo duomenimis, gerokai išaugo skaičius žmonių, kurie negalėjo patekti pas medikus dėl ilgų eilių ir savo vizitą atidėjo.

Lietuvoje gimusi, Klaipėdoje gyvenanti ir tarptautiniame universitete dirbanti mergina atsitiktinai sužinojo, jog nebėra Lietuvos pilietė. Prieš kelerius metus, išsiimdama tapatybės kortelę, ji informavo Migracijos departamentą, kad turi įgijusi Amerikos pilietybę, bet nebuvo įspėta, kad netenka Lietuvos pilietybės.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.