Labas rytas, Lietuva II d. Prasideda literatūros festivalis „Open books“

Antrojo festivalio „Open books“ tema – laisvė: ją galima rasti ne tik tarp eilučių. Spalio 10 d. prasideda antrasis literatūros festivalis „Open books“! LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – jo organizatorė Ieva Davydenko. Šių metų renginio tema – laisvė. Pasak I. Davydenko, laisvė yra tai, ko šiuo metu mums trūksta. Tiesa, ji, pasak pašnekovės, esti ne tik tarp eilučių, bet ir tarp mūsų. Mintimis laidoje dalinasi ir poetė Aušra Kaziliūnaitė.

Ieva Narkutė – „Kai muzika baigias“.

Kino naujienos: nuo neblėstančio aktualumo klasikos iki nepatogių, bet reikalingų, temų. Romantiška meilės istorija, kurios pabaiga nebūtinai bus laiminga, prancūziška komedija, kviečianti žvilgtelėti į viešinių klubą ir mergaitė, sapnų fabrikas – tokios istorijos nuo šiandienos jūsų laukia didžiuosiuose ekranuose. LRT eteryje žiūrovai taip pat galės išvysti žymiosios Agnes Varda retrospektyvą.

Lilas ir Innomine su orkestru – „Kai tu žengi gūžiasi Vilnius“.

Justė Kraujelytė pristato debiutinį albumą, kuriame atvirai kalba apie tai, kas nepatogu. Smagios naujienos! Atlikėja Justė Kraujelytė pristato svarbiausią įvykį per savo 20 m. muzikinę karjerą – dainininkė išleidžia debiutinį albumą „Therapy“. „Šis albumas – apie laukimą. Jame būsiu visiškai atvira ir kalbėsiu apie tai, kas buvo nepatogu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako J. Kraujelytė. Atlikėja džiaugiasi ir refleksijomis, kurių sulaukia po dainų išleidimo. „Noriu skatinti šį dialogą“, – priduria ji.

Australijos miškų gyventojai, laikykitės: gamtininkai į laisvę grąžina agresyviuosius Tasmanijos velnius. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Į Australiją grąžinami Tasmanijos velniai!

Urbanistikos ir etnostiliaus sintezė: menininkių užmojis – liaudies meną pritaikyti šiandienai. Lietuvos daugiabučiai puošiami unikaliais kūriniais. Etnostiliaus motyvai – jaunų menininkių užmojis parodyti, kad liaudies menas gali būti pateikiamos ir šiuolaikiškai. Menininkių darbais taip susivažėjo kai kurie miestai, kad planuoja kurti net etninius kvartalus.

Dar viena ištrauka iš debiutinio albumo: Justė Kraujelytė atlieka dainą „Stormy Waters“. Atlikėja Justė Kraujelytė pristato svarbiausią įvykį per savo 20 m. muzikinę karjerą – dainininkė išleidžia debiutinį albumą „Therapy“. O jame – ir daina „Stormy Waters“. Pasiklausykite jos gyvo atlikimo LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau