Ryto garsai. Šiandien – paskutinė išankstinio balsavimo diena

Ryto garsai

2020.10.08 06:30

Ryto garsai. Šiandien – paskutinė išankstinio balsavimo diena

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vis daugiau kalbama apie tai, kaip Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus paveiks sąmokslo teorijos. Facebookas neseniai paskelbė, kad pradės masiškai trinti tokio turinio žinutes ir grupes.

Užsienio įvykių apžvalgą parengė Ieva Balsiūnaitė.

Kaip sprendžiama rinkimų komisijų apsaugos priemonių trūkumo problema ir ką būtina žinoti apie paskutinę išankstinio balsavimo dieną?

Mažiausiai 500 įtakingų lietuvių vardų ir pavardžių bei jų asmens duomenys yra įtraukti į duomenų bazę, kurią sukūrė kinų viešųjų šaltinių žvalgybos įmonė. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, daugiausia žvalgybinių duomenų rinkta apie politikų, valstybės pareigūnų ir diplomatų šeimos narius.

Šiltos, saulėtos spalio dienos, o žmonės baiminasi padidėjusios oro taršos. Kaip ji stebima kasdien, kokia padėtis šiomis dienomis? Pokalbis su Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus vedėja Vilma Bimbaite.

Daugiau kaip pusė visų autobusų Europos miestuose - elektriniai. Tokią netolimą ateitį prognozuoja Dariaus Mato kalbintas bendrovės "Elinta Motors" vadovas Laurynas Jokužis. Nors jo vadovaujama įmonė, kartu su bendrove "Altas Auto", dar tik kuria mažų elektrinių autobusų prototipus, užsakymus gamybai jau skaičiuoja šimtais.

Europos parlamentas šią savaitę patvirtino sutelktinio finansavimo platformų taisykles. Kokių pokyčių tai atneš?

Studijoje prezidento vyriausiasis patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

Kaip vyksta išankstinis balsavimas? Pranešimai iš Vilniaus ir Alytaus.

Savaitės komentaro autorius Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas.

Ved. Edvaras Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.