Labas rytas, Lietuva I d. Tėvais tampama, o ne gimstama: kokią pagalbą suteikia dienos centrai?

Kaip visada, laidą pradedame nuo spaudos apžvalgos: naujausios ir įdomiausios publikacijos – kartu su Gabriele Kloniūnaite.

„Šukės neša laimę“ – šį posakį patikrinsime praktiškai. Skiltis „Pasidaryk pats“ kviečia neišmesti sudužusių indų, o iš jų pasigaminti papuošalų. Kaip tai padaryti, papasakosime išsamiai.

Nuo indų kelkimės į virtuvę – čia dietistė pasakoja apie želatiną, jos naudą bei pristato receptus. Želatiną 1845 metais patentavo amerikiečių inžinierius Peteris Cooperis. Po 50 metų Pearlas B. Waitas iš želatinos pagamino skanų desertą, dabar jis žinomas kaip želė. Tikrai esatę girdėję apie šiame deserte esančios želatinos naudą organizmui. Pasak specialistės, želatinoje gausu kolageno ir rečiau kituose maisto produktuose esančių vitaminų.

Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį – rytą pradedame su orų prognozėmis visai ateinančiai savaitei. Nors ruduo neskuba parodyti savo darganų, LHMT vyriausiosios specialistės Izoldos Marcinonienės teigimu, šios, kaip ir vis tirštesni rūkai, netruks pasirodyti.

Toliau studijoje – pokalbis apie pagalbą šeimai: kokią pagalbą gali gauti tėvai? Apie dienos centrus, jų teikiamą naudą vaikams, pasakoja „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Viena ryškiausių muzikos asmenybių, Johnas Lennonas dainą „Imagine“ įrašė 1971 metais. Prieš porą metų jis jau buvo atsisveikinęs su legendine grupe „The Beatles“ ir pradėjęs solinę karjerą. Melodiją sukūrė vienu porisėdimu prie pianino, o didžiąją dalį teksto parašė jo žmona. Dainos tekstas skatina įsivaizduoti taikų pasaulį be sienų barjerų ar religinio ir tautinio susiskaldymo.

Socialinių tinklų naujienų apžvalgą pristato Gabrielė Kloniūnaitė.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau