Panorama. Pasikeitimai: paveiktomis šalimis bus laikomos tos, kurių sergamumo rodiklis – 10 proc. didesnis nei Lietuvos

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 117-a naujų susirgusiųjų COVID-19, registruotos dar dvi mirtys. Raseinių rajone nuo penktadienio dviem savaitėms įvedamas karantinas - tokį sprendimą šiandien priėmė vyriausybė. Premjeras Saulius Skvernelis ragino Raseinių rajono savivaldybę skatinti gyventojus testuotis, kitaip, artimiausiu metu Vyriausybė galėtų apriboti judėjimą iš savivaldybės.

Vilniuje atidaryta nauja balsavimo vieta, kur valią galima pareikšti sėdint automobilyje. Norinčiųjų taip balsuoti gausu – žmonėms teko laukti ilgiau nei valandą.

Daliai neįgaliųjų nesudarytos galimybės balsuoti iš anksto. Nors pagal įstatymą rinkimų apylinkės turėtų būti pritaikytos negalią turintiems žmonėms, visur to įgyvendinti nepavyko. Panevėžyje į rinkimų vietą neįgalieji patekti negali, nes neįrengta specialių užvažiavimo takų, jiems siūloma balsuoti lauke.

Pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako besitikintis, kad Seimo rinkimus laimės nemeluojantys žmonės, tačiau pabrėžia nesantis tikras, kad taip ir įvyks. Vakar ryte Vilniaus rajono savivaldybėje savo balsą atidavė ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tik kas antra Seimo rinkimuose dalyvaujanti partija savo programose skiria pakankamai dėmesio hibridinėms grėsmėms ir kibernetiniam saugumui.

Lietuvos mokslininkai sako, kad šiųmetė Nobelio chemijos premija turėjo būti skirta ir Vilniaus universiteto mokslininkui Virginijui Šikšniui.

Europoje augant koronaviruso atvejų skaičiui, daugelyje šalių įvedami nauji apribojimai ir vietiniai karantinai. Sveikatos priežiūros specialistai ir Vyriausybių vadovai ragina žmones laikytis naujų saugumo reikalavimų, tam, kad būtų išvengta visuotinio karantino.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius stebisi Rusijos sprendimu įtraukti Baltarusijos opozicionierę Sviatlaną Cichanouskają į ieškomų asmenų sąrašą ir sako, kad reikia stebėti, ar Maskva nebandys jos sulaikyti tarptautiniais kanalais. Pagal Rusijos pateikiamus duomenis Cichanouskaja ieškoma Minsko režimo iškeltoje kriminalinėje byloje.

Graikijos teismas nusprendė, kad neonacių partija „Auksinė aušra“ yra nusikalstama organizacija, po to, kai jos šalininkas 2013-aisiais nužudė kairiųjų pažiūrų atlikėją.

Partijoms programose žadant minimalios algos kėlimą ir iki tūkstančio eurų, kol kas nesutariama dėl kuklesnio jos didinimo. Profsąjungos skubina Vyriausybę apsispręsti kuo greičiau, iki rinkimų.

Prieš metus kenksmingą padangų gaisrą išgyvenusi Alytaus miesto bendruomenė nenori turėti dar vienos panašios grėsmės pašonėje ir priešinasi, kad šalia pernai degusios „Ekologistikos“ atsirastų eksperimentinė mineralinių uolienų perdirbimo gamykla.

Prasidėjo prekyba valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Ignitis“ akcijomis. Ją pasveikino vertybinių popierių birža „Nasdaq“ Niujorke.

Disleksija – tai specifinis „skaitymo“ sutrikimas, skaičiuojama, kad Lietuvoje jį turi apie 5 tūkst. moksleivių, nors visuomeninės organizacijos sako, kad tokių vaikų yra dešimteriopai daugiau. Tėvų teigimu, neretai jie yra palikti vieni kovoti su šiuo sutrikimu, o medikai primena, kad labai svarbi ankstyva diagnostika, nes su disleksijos sukeltais nepatogumais teks kovoti visą gyvenimą.

Nacionaliniame muziejuje atidaryta vieno garsiausių Lietuvos grafikų, medalių, skulptūrų kūrėjo Petro Repšio retrospektyvinė paroda, ji skirta menininko 80-mečiui.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau