Laba diena, Lietuva. Kaip partijos žada užtikrinti skaidrią politiką?

Ekspertas apie premjero žmonos padėką už išasfaltuotą gatvę: skandalas nekiltų, jei Skvernelis būtų nuoširdus. Premjero žmona Silvija Skvernelė uždaroje grupėje paragino kaimynus balsuoti už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatę Ritą Tamašunienę. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” – komunikacijos ekspertas Kristinas Taukačikas. Anot pašnekovo, šis įrašas yra nuoširdi pozicija, todėl neturėtų būti vertinamas kitaip. Taip pat komunikacijos ekspertas pažymi – kiekvienas žmogus gali išsakyti savo nuomonę.

Partijų antikorupcinės nuostatos: daugelis partijų žada viešinti susitikimus su interesų grupėmis. Du trečdaliai rinkimuose kandidatuojančių partijų (12 iš 17) sieks viešinti susitikimus su interesų grupėmis, rodo „Transparency International” Lietuvos skyriaus atliktos politinių partijų antikorupcinių nuostatų apklausos rezultatai. Ką parodė dar naujausia „Transparency International” apklausa? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva” kalbinamas „Transparency International” Lietuvos skyriaus vedėjas Sergejus Muravjovas.

Balsavimas iš automobilio: punkte driekiasi didelės eilės, tenka laukti ir po kelias valandas. Saviizoliacijoje esantys žmonės negali pasinaudoti nuo trečiadienio Vilniuje pradėsiančiu veikti specialiu išankstinio balsavimo punktu, kuriame bus balsuojama neišlipant iš automobilio, sako Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Tačiau prie tokio mobiliojo balsavimo punkto Vilniuje – jau automobilių eilės.

Darbdaviais pasipiktinę darbuotojų atstovai surengė mitingą – reikalavo didinti minimalų mėnesinį atlyginimą. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir profesinė sąjunga „Solidarumas“ trečiadienį prie Vyriausybės rengia protesto akciją dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo kėlimo. Kaip nurodo profesinės sąjungos, mitingu siekiama perduoti žinutę Vyriausybei dėl MMA didinimo, o darbdaviams – dėl pagarbos darbuotojams ir padorių darbo sąlygų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ savo pozicija išsakė Profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė, Verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Disleksija – sutrikimas visam gyvenimui: medikai primena – ypatingai svarbu diagnozuoti anksti. Disleksija – tai specifinis „skaitymo” sutrikimas, kurį Lietuvoje skaičiuojama turi apie 5 tūkstančių moksleivių, visuomeninės organizacijos sako, kad tokių vaikų yra dešimteriopai daugiau. Tėvų teigimu, neretai jie yra palikti vieni kovoti su šiuo sutrikimu, o medikai primena, kad labai svarbi ankstyva diagnostika, nes su disleksijos sukeltais nepatogumais teks kovoti visą gyvenimą.

Naujienų rentgenas. Sociologinės apklausos ir rinkimų įkarštis: ką reikia žinoti? Toliau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie sociologines apklausas ir jų rezultatus. Politikai neretai sako, esą jos nereikšmingos, tačiau įprastai tik tuomet, kai šios jiems nepalankios. Daugiau kaip pusmetį priešrinkiminės sociologinės apklausos cituotos, aptarinėtos, jomis abejota, džiaugtasi, jos ignoruotos, tačiau po mažiau nei savaitės, pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui, jos teliks nebent medžiaga tyrėjams. Studijoje apie tai pasakoja LRT.lt žurnalistas Ronaldas Galinis ir „Baltijos tyrimų“ vadovė Rasa Ališauskienė.

Italijoje gyvenanti lietuvė: grįžtama prie privalomojo kaukių dėvėjimo lauke. Italija, kuri skaudžiausiai Europoje susidūrė su COVID-19 virusu, šiuo metu fiksuoja mažesnius sergamumo skaičius negu Lietuva. Kokiomis nuotaikomis gyvena italai? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja LRT bendradarbė Italijoje Neringa Budrytė.

Architektų sąjungos pirmininkė apie šiuolaikinius projektus: vis mažiau savojo ego ir daugiau įsiklausymo į aplinką. Architektų sąjunga devintą kartą išrinko penkis geriausius šiuolaikinės architektūros projektus. Vertinimo komisija rinkosi iš 160 darbų ir, kaip teigia sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, šių metų laureatai rodo, kad keičiasi Lietuvos architektų požiūris į savo specialybę – vis mažiau savojo ego spindesio ir daugiau įsiklausymo į aplinką, seni pastatai pritaikomi naujam gyvenimui.

Socialinių tinklų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Guoda Pečiulytė.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau