Ryto allegro. Dokumentika „Pavyzdingas elgesys“ atidaro „Nepatogaus kino“ festivalį

Ryto allegro

2020.10.07 07:05

Ryto allegro. Dokumentika „Pavyzdingas elgesys“ atidaro „Nepatogaus kino“ festivalį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros publikacijų apžvalga.

Domanto Razausko muzikinėse naujienose: pianistė Angela Hewitt pasiduoda visuotinei Beethoveno karštinei; Norvegijos gitaristas Terje Rypdalas; britų saksofonininkas Timas Garlandas, flirtuojantis su senais kino filmais; tarp klasikos bei džiazo balansuojantis lenkas Dominikas Wania.

Kuo skyrėsi žurnalistų tartis sovietmečiu ir dabar? Ar yra žurnalistų, kurių kalba atitinka tarties standartą? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Lietuvių kalbos instituto jaunesniąja mokslo darbuotoja dr. Ramune Čičirkaite.

Režisierės Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“, pasakojančio unikalią istoriją apie Simą Kudirką, premjera įvyks spalio 9 dieną Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje. Pokalbis su režisiere.

„Baranauską giedoti ne taip paprasta. Čia ne šiaip sau giesmelė, – labai sudėtinga instrumentuotė, tai yra barokinė muzika“, – dalijasi mintimis viena iš Anykščių kamerinio choro „Salve cantus“ giesmininkių Violeta Juciuvienė. Almos Valantinienės pokalbis su 30-metį mininčio choro dalyviais ir jų vadovu Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios vargonininku Rimvydu Griauzde.

Šviesaus atminimo režisieriaus Audriaus Mickevičiaus ir filosofo Nerijaus Mileriaus dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys“ – tai jautri istorija apie vidinę transformaciją ir atleidimą, antros galimybės suteikimą ir nusikaltėlių viltis būti priimtiems visuomenės. Pokalbis su filosofu Nerijumi Mileriumi apie filmą, kurio lietuviškoji premjera įvyks festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymo metu.

„Negalima palikti vietos tylai“, – sako viena iš šiemetinės „Nepatogaus kino“ programos filmų herojų. Į virtualią kino salę persikėlęs tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis savo žiūrovų tyloje tikrai nepaliks – spalio 7-18 d. keturiose „Nepatogaus kino“ programose bus parodyta daugiau nei 50 filmų. Apie nepatogias temas nepatogiuose filmuose ir būtinybę kalbėti – pašnekesys su festivalio direktoriumi Gediminu Andriukaičiu ir žmogaus teisių portalo manoteisės.lt redaktore Jūrate Juškaite.

Ved. Austėja Kuskienė ir Audrius Dabrovolskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.