Labas rytas, Lietuva I d. Kodėl moterys nesiryžta siekti karjeros gyvybės mokslų srityje?

Išpopuliarėjus bepilotėms skraidyklėms, sparčiai kyla ir nauja sporto rūšis – dronų lenktynės. Įvairiose vietose rengiamos varžybos pritraukia vis daugiau dalyvių bei žiūrovų, o entuziastai treniruojasi Neries upės pakrantėje įkurtoje trasoje. Plačiau apie sportinių skraidyklių lenktynes – reportaže.

Tarp gyvybės mokslų srityje veikiančių įmonių Lietuvoje yra mažiau nei trys procentai moterų voadovių. Šią statistiką siekia pagerinti Lietuvos biotechnologų asociacija, kviesdama prisijungti prie platformos „Women in Biotech“. Mokslininkė Inga Matijošytė ne tik papasakojo apie žaliąją ekonomiką, bet ir apie tai, kaip moterims pasiryžti siekti karjeros aukštumų.

Naujausių knygų apžvalga su LRT KLASIKOS vyr. redaktore Jolanta Kryževičiene.

Prieš keletą dienų Donaldas Trumpas tviteryje pranešė, kad užsikrėtė koronavirusu. JAV prezidentas beveik iš karto pateko į ligoninę ir lygiai taip pat greitai buvo iš jos paleistas, o vos grįžęs į Baltuosius rūmus, nusiėmė kaukę ir visus paragino viruso nebijoti. Apie tai daugiau pasakoja politologė Margarita Šešelgytė.

Frapė kava – puta dengtas graikiškas atšaldytas kavos gėrimas. Labai populiarus Graikijoje bei Kipre, pastaruoju metu paplitęs ir daugelyje kitų šalių. Pirmą kartą frapė atsitiktinai buvo sukurta Salonikuose 1957 m. ir tapo pokarinės Graikijos kavos vartojimo gatvėje kultūros dalimi, Tai viena iš populiariausių kavų tarp graikų jaunimo ir užsienio turistų.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau