Labas rytas, Lietuva II d. Daugelis nė nežino, kad turi šį sutrikimą: kas yra disleksija ir kada tėvai turėtų susirūpinti?

Maždaug dešimtadalis planetos gyventojų susiduria su disleksija, tačiau tai žino ne visi. Ši savaitė – disleksijos pažinimo savaitė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ „Dyslexia centro“ vadovė Jurgita Pocienė sako, kad disleksija yra mokymosi sutrikimas, kuomet sudėtinga perskaityti tekstą, suvokti jo prasmę. „Šiame sutrikime yra labai daug skirtingų niuansų, o jis pats – neretai genetinis“, – priduria ji. Pastebėti disleksiją galima dar darželyje, o sutrikimas žmogų lydi visą gyvenimą. Aklųjų bibliotekos atstovė Dalia Balčytytė sako, kad šis sutrikimas nėra joks nuosprendis – su juo galima puikiai tvarkytis. Manoma, kad pasaulyje disleksiją turi apie 10 proc. žmonių, tačiau nebūtinai visi tai jaučia ar žino.

Ryžtas ir stiprybė: iranietės ruošiasi svorių kėlimo varžyboms. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas vaizdo siužetui iš užsienio. Šįsyk jis – apie moteris, Irane dalyvausiančias svorių kėlimo varžybose.

Lietuvoje – nauja sporto rūšis: dronų lenktynės sulaukia vis daugiau entuziastų. Išpopuliarėjus bepilotėms skraidyklėms, sparčiai kyla ir nauja sporto rūšis – dronų lenktynės. Įvairiose vietose rengiamos varžybos pritraukia vis daugiau dalyvių bei žiūrovų, o entuziastai treniruojasi Neries upės pakrantėje įkurtoje trasoje. Plačiau apie sportinių skraidyklių lenktynes – reportaže.

Merūnas Vitulskis ir Lukas Pačkauskas – „Laikas“.

Prasideda keturioliktasis „Nepatogus kinas“: pasak jo direktoriaus, festivalis šiemet – išskirtinis visomis prasmėmis. Net ir kruopščiai įsipatoginus, gali būti šiek tiek nepatogu – šiandien prasideda keturioliktasis festivalis „Nepatogus kinas“. Festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako, kad šiemet „Nepatogus kinas“ – išskirtinis visomis prasmėmis. Šiemet beveik visa festivalio programa keliasi į virtualią erdvę – visi 50 filmų nuo šiandien yra prieinami visiems internetinėje „Nepatogaus kino“ platformoje. Mintimis laidoje dalinasi ir kino juostos „Pavyzdingas elgesys“ bendraautoris Nerijus Milerius.

Pažinti savo istoriją ir kultūrą: vietiniai turistai aplankė paskutinį Singapūro kaimą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas vaizdo siužetas iš užsienio. Šįkart jis – apie vietinius turistus paskutiniame Singapūro kaime.

Moterų lyderystė gyvybės mokslų srityje: mokslininkė papasakojo, kaip pasiryžti siekti karjeros aukštumų. Tarp gyvybės mokslų srityje veikiančių įmonių Lietuvoje yra mažiau nei trys procentai moterų voadovių. Šią statistiką siekia pagerinti Lietuvos biotechnologų asociacija, kviesdama prisijungti prie platformos „Women in Biotech“. Mokslininkė Inga Matijošytė ne tik papasakojo apie žaliąją ekonomiką, bet ir apie tai, kaip moterims pasiryžti siekti karjeros aukštumų.

Iglė ir Tadas – „Kvepia namai“.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau