Laba diena, Lietuva. Sunki situacija Raseiniuose: įvedamas karantinas, rinkimų komisijos nariams trūksta apsaugos priemonių

Raseiniuose rinkimų komisijos nariams trūksta apsaugos priemonių: gauti vos 43 komplektai. Viename didžiausių koronaviruso židinių – Raseiniuose – dirbantiems rinkimų komisijos nariams trūksta apsaugos priemonių, skirtų vykti pas sergančius ir saviizoliacijoje esančius žmones. Su Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos pirmininke Nijole Jukniene LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbasi reporterė Jūratė Anilionytė. N. Juknienės teigimu, gauti vos 43 pilni apsaugos priemonių komplektai – jų toli gražu rinkimų komisijos nariams neužteks.

Iš ligoninės išleistas Trumpas pareiškė, kad jaučiasi puikiai – žiniasklaida tuo suabejojo. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį iš ligoninės, kur keturias dienas buvo gydomas nuo COVID-19, parvyko į Baltuosius rūmus, kur iškart nusiėmė kaukę ir pažadėjo greitai patęsti rinkimų kampanijos renginius. Prezidentas pridūrė, kad nereikia baimintis koronaviruso, o jis pats jaučiasi bene geriausiai per paskutinius kelis dešimtmečius. LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas tokius pareiškimus, kaip ir dalis JAV žiniasklaidos, vertina skeptiškai – galima buvo įžvelgti, kad D. Trumpas dar nei atrodo, nei jaučiasi visiškai sveikas. Plačiau apie JAV prezidento kalbas ir veiksmus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Raseiniuose nuo penktadienio įvedamas lokalus karantinas: truks dvi savaites. Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ patvirtino, kad Raseinių rajone nuo penktadienio bus įvedamas lokalus karantinas, kuris tęsis dvi savaites. Sprendimas priimtas antradienį Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje.

Pandemija padiktavo dar vieną naujovę: VRK sostinėje steigia mobilųjį balsavimo punktą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliamės į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) patalpas, kur ką tik baigėsi posėdis. Jame nuspręsta, kad trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje bus įsteigtas ir mobilusis balsavimo punktas – balsuoti rinkėjai galės automobilyje. Tiesa, vienoje transporto priemonėje būti galės tik vienas rinkėjas. Plačiau apie šią naujieną – VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Europa skelbia karą vėžiui: iki 2030-ųjų tikimasi išsaugoti 3 mln. gyvybių. Europa skelbia karą vėžiui. Iki 2030-ųjų tikimasi, kad šiame žemyne pavyks papildomai išsaugoti 3 mln. gyvybių. Nacionalinis vėžio institutas šiandien pateikia statistiką, kuri sukrečia: bent 40 proc. onkologinių susirgimų galima išvengti. Ką galime padaryti visi ir ką – kiekvienas? Atsakymai į šį ir kitus klausimus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ iš Nacionalinio vėžio instituto vadovės prof. Sonatos Jarmalaitės lūpų.

Novagrockienė įvertino partijų pažadus: siūlo „morkas“ ir „pyragą“ arba ilgalaikę perspektyvą. Likus kelioms savaitės iki Seimo rinkimų „Baltijos tyrimai“ atliko apklausą, kurioje respondentų buvo paprašyta nurodyti, už kurią iš 17 dalyvaujančių partijų jie ketina balsuoti. Nors paskutinėse priešrinkiminėse apklausose didelių staigmenų partijų išsidėstyme nėra, ekspertams į akis krinta kelios tendencijos: neįprastai prieš rinkimus išaugęs Vyriausybės palaikymas bei sumažėjusi prie balsadėžių sekmadienį keliauti ketinanti gyventojų dalis. Apklausos rezultatus detaliau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ apžvelgė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė. Ne tik juos, bet ir politinių partijų pažadus. Partijos, pasak profesorės, siūlo arba „morkas“ ir „pyragą“, arba ilgalaikę perspektyvą ir atsakomybę.

Sudėliojo visus taškus ant „i“: VRK narė – apie reitingavimą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar vienas pokalbis apie sekmadienį vyksiančius rinkimus, jei detaliau – kandidatų reitingavimą. Studijoje viešinti Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Aistė Žilinskienė sako, kad kiekvieno gyventojo balsas yra labai svarbus – esti atvejų, kai nugalėtoją lėmė vos vieno balso skirtumas. O reitingavimą A. Žilinskienė vadina demokratijos laimėjimu – partijos po rinkimų neretai performuoja sąrašą atsižvelgdamos į elektorato pasirinkimus.

Ne visos karvutės – Dievo: ėdriosios azijinės boružės Lietuvoje išstumia vietines rūšis. Antradienis, tad LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – metas gamtos skilčiai su Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėju Almantu Kulbiu. Šįkart su juo – apie Dievo karvyčių, t. y. boružių, iš Azijos antplūdį. Jos, pasak gamtininko, šiuo metu kaip tik ruošiasi žiemoti. Tiesa, ne visos boružės – Dievo, t. y. nebūtinai geros. Lietuvoje paplitusios azijinės boružės pamažu išstumia vietines rūšis.

Sugiharos savaitė: į ypatingą instaliaciją popierinės gervės „atskris“ net iš Japonijos. Kaune kitą pirmadienį prasideda Sugiharos savaitė, kurioje numatoma daugybė renginių, parodų, taip pat ir visuotinė mankšta. Dabar gaminama instaliacija, kurioje „nutūps“ tūkstančiai popierinių gervelių, „atskridusių“ į Kauną net iš Japonijos. Detaliau apie šį ypatingą kūrinį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja viena iš Sugiharos savaitės organizatorių Ingrida Vainauskienė.

Verygos prašymas socialiniuose tinkluose dalies medikų nepasiekė – juos ministras užblokavo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – metas socialinių tinklų apžvalgai. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Karolina Panto. Jos akiratyje: prastėjanti situacija koronaviruso atžvilgiu Raseinių rajone, dronų pirkimą baltarusiams paneigusi Lietuvos policija, artėjantys Seimo rinkimai ir Nobelio fizikos premija.

Ved. Guoda Pečiulytė.