Projekto „Draugystė veža“ turas „Stiprybė tavyje“ Marijampolėje

Marijampolėje iniciatyvos „Draugystė veža“ bičiuliai kalbėjosi apie keliones, nes negalia jiems netrukdo nei keliauti, nei svajoti apie jas. „Šiandien būsime šios unikalios kelionės pakeleiviais. Jeigu kažkam trūksta motyvacijos – renginyje ją rasite. Jeigu reikia spyrio į užpakalį ar postūmio link kažkokio sprendimo priėmimo – labai tikiuosi, jį gausite. Tačiau bet kokį tolimesnį sprendimą turėsite priimti patys“, – pristatydama renginį kalbėjo jo vedėja Žydrė Gedrimaitė.

Marijampolėje įvyko ketvirtasis iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomo turo per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ susitikimas, kuriame visi – su negalia ir be jos, projekto senbuviai ir naujokai – jautėsi puikiai.

Kauno „Arkos“ bendruomenės gyvenimo namų vadovė Ernesta Mikėnaitė bei asistentu dirbantis Gedvidas Misevičius, grupinio gyvenimo namų gyventojai: Erika Ambrazevičiūtė, Edita Daugėlaitė ir Mantas Karpavičius, pasakoja apie savo keliones. Ne tik po svečias šalis, bet ir labai svarbias gyvenimo keliones, pvz., iš Vilniaus į Kauną, dėl kurios Ernesta atsidūrė Kauno „Arkos“ bendruomenėje. Ten įkūrė ir grupinio gyvenimo namus, kuriuose gyvena 6 žmonės, turintys intelekto arba psichosocialinę negalią.

Kelionių organizatorius Udrius Armalis sako, kad nėra sudėtinga organizuoti keliones žmonėms su negalia. „Didžiausia problema būna, kad nežinai, kokios negalios bus. Apie tai sužinai prieš pačią kelionę. Būni perspėtas, kad galbūt bus „ratukai“, o iš tiesų, pasirodo, nebūna „ratukų“, o, pvz., akli žmonės arba žemo ūgio. Buvo toks atvejis, kai žmonėms buvo sunku įlipti į lovą. Bet aš džiaugiuosi, kad jie sprendžia viską pozityviai. Tie žmonės, tas jaunimas, kuris dalyvauja šitame projekte, tikrai pasakiški žmonės, kurie spinduliuoja pozityvią energiją“, – sako U. Armalis.