Labas rytas, Lietuva I d. Kiemsargiai keiksnoja, o poetai rašo apie juos eiles: gamtininkas pasakoja, kaip vyksta lapų spalvų kismas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pirmoji ryto laidos dalis, kurioje su žiūrovais sveikinosi Justė Tamošaitienė, Gabrielė Kloniūnaitė ir Ignas Andriukevičius. Šioje dalyje galite išvysti nemažai tapybos darbų, pasakojimą apie rudeninių lapų spalvų kismą, psichikos sveikatą ir išankstinius rinkimus. Tad apie viską trumpai.

„Mūzose“ – susitikimas su tapytoja, meno daktare Jolanta Kyzikaite. Menininkė teigia; tapyba jai – kaip mąstymo būdas. O ten patenka visa tai, kas vyksta gyvenime: ir džiaugsmingi, ir skaudūs dalykai. Kartais jie Jolantos darbuose išryškėja tik tuomet, kai gerai įsižiūri.

Kiemsargiai, atėjus rudeniui, juos keiksnoja, o poetai apie juos rašo eiles. Šį rytą bandome atskleisti rudeninių lapų spalvų kismą. Tam padėjo ir gamtininkas Almantas Kulbis.

Augantis organizmas rūpinasi keliais veiksniais savyje – fiziniais ir psichologiniais. Tiesa, pastarieji, kaip sako psichiatras-psichoterapeutas Aringas Vagonis, vis dažniau nuvertinami ir paliekami nuošalėje. Tačiau suvokus, kad reikalinga pagalba psichologiniais klausimais, pirmiausiai žmonės kreipiasi į gydytojus, kurie tik vėliau pacientus nusiunčia pas reikiamos srities specialistus. Psichiatras Aringas įsitikinęs, kad stigmatizacija šiuo klausimu vis dar būdinga visam pasauliui.

Balsavimas už tautos atstovus į parlamentą, užimti valstybei svarbias pereigas – kiekvieno suaugusio gyventojo pareiga ir teisė demokratinėje valstybėje. Tiesa, Lietuvoje šia teise nepasinaudoja nemaža dalis žmonių, o to priežastys yra daugiau nei kelios. Jei mažiausią iš šios kategorijos asmenų procentą sudaro negalėjimas atvykti, tai vis didesnę procentinę dalį išvystame ties tokiomis priežastimis kaip protesto forma, nesidomėjimas politika. O kokios dar priežastys lemia (ne)aktyvumą per rinkimus, šį rytą pasakojo VU TSPMI dėstytoja Ieva Petronytė-Urbonavičienė.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau