Gimtoji žemė. Vaistažolių ūkį įkurti paskatino mėtos

Gimtoji žemė

2020.10.06 06:07

Gimtoji žemė. Vaistažolių ūkį įkurti paskatino mėtos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Milnorą Pšibišauskienę iš Panevėžio rajono, Paliūniškio, galima vadinti tikra mėtų karaliene. Pšibišauskų šeimos vaistažolių ūkyje yra net 30 rūšių mėtos. Neatsitiktinai šis augalas paskatino ir ūkio įkūrimą. Moteris tikina, kad, įdedant daug pastangų, iš vaistažolių ūkio galima išgyventi.

Anykščių rajone esančiame Pelyšėlės kaime Aurelijus Černius pradėjo ūkininkauti būdamas 18-kos. Dabar jaunasis ūkininkas derina darbus gyvulininkystės ūkyje ir agronomijos studijas.

Rubrika „Verta žinoti“. Vaisius, daržovė ar uoga? Kaip nepasiklysti tarp šių terminų papasakos Vilniaus universiteto Botanikos sodo Augalų kolekcijų skyriaus vadovas Darius Ryliškis tikinantis, kad pomidoras ir bananas botanine prasme yra uogos ir kad vienu kasniu galime suvalgyti 100 vaisių.

Ved. Rūta Katkevičienė

logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.