Pakeliui su klasika. Asta Pakarklytė – apie lietuvišką muziką tarptautinės scenos akiračiuose

Kurį laiką Lietuvos kinas buvo likęs be nacionalinių apdovanojimų, tačiau „Sidabrinės gervės“ sugrįžta – su nauju ženklu, pasikeitusia komanda ir kitomis naujienomis. Apdovanojimai vyks lapkričio 22 d., o apie juos studijoje papasakos audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.

Rubrikoje „Garso kodas“ – kompozitorių Šarūno Nako ir Mindaugo Urbaičio žvilgsnis į klasiką džiaze.

Kasmet rudenį Vilniuje vyksta šiuolaikinės muzikos festivalis „Muzikos ruduo“, išskirtinai dedikuotas lietuviškai muzikai. Spalio 13–17 d. Energetikos ir technikos muziejuje numatyti šeši renginiai, kviečiantys „Siekti“, „Atrasti“, „Stebėti“, „Brėžti“, „Kilti“ ir „Plėsti“. Apie šių metų festivalį studijoje pasakoja jo meno vadovas Robertas Bliškevičius.

Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė, muzikologė Asta Pakarklytė niekada neieško žodžio kišenėje ir paprastai turi tvirtą nuomonę bene visais klausimais – ar tai būtų lietuviškos muzikos eksporto problematika, ar iššūkiai, su kuriais profesinėje srityje susiduria moterys. „Kai kuriems užsienio muzikos profesionalams atrodo, esą visa šiuolaikinė Lietuvos kompozitorių muzika yra vienas didelis, labai melancholiškas postminimalistinis kūrinys“, – viename interviu ji pasakojo apie sutikto užsieniečio kolegos įspūdį apie lietuvišką muziką. Apie ją ir ne tik – pokalbyje „Be kaukių“.

Ved. Ignas Andriukevičius ir Rasa Murauskaitė