Nacionalinė ekspedicija. Gediminaičių Europa. Antrojo pasaulinio karo bėglių istorija – vienuolyne, kuriame susipažino Valdas ir Alma Adamkai

„Nacionalinė ekspedicija“ tęsia kelionę Vokietijoje, o ši kelionė – lyg šokinėjimas tarp skirtingus istorijos tarpsnius. Viduramžiai maišosi su naujausių laikų istorija ar žmonių gyvenimus sujaukusiais Antrojo pasaulinio karo žiaurumais. Dar vieną – XX amžiaus istorijos puslapį keliautojai atverčia atvažiavę į Einchštatą.

Antrasis pasaulinis karas lietuvius padalijo į tris dalis – vieni liko tėvynėje, kitus trėmė sovietai, o trečia dalis atsidūrė vakaruose. Kai kuriuos vokiečiai išvežė į priverstinius darbus, tačiau didžioji dalis ėmė bėgti. Po karo – dalis bėglių atsidūrė perkeltų asmenų stovyklose. Viena iš tokių stovyklų buvo įkurta ir Eichštato vienuolyne, kuriame ir susipažino Valdas ir Alma Adamkai.

Na, o kol vieni ekspedicijos keliautojai domėjosi buvusios pabėgėlių stovyklos istorija, Selemonas Paltanavičius aplankė savo draugą, gamtos fotografą, kurio gyvenimą taip pat nulėmė Antrasis pasaulinis karas.

Tuo tarpu profesoriaus Alfredo Bumblausko komanda kirto Čekijos sieną. Pirmoji stotelė – Olomoucas, kuriame nepasiklysti painiose gatvelėse padėjo istorikas Simonas Teškevičius.

Dokumentinė apybraiža.