Ryto allegro. Mažai pažintas kultūros paveldas festivalyje „Heritas“

Ryto allegro

2020.10.02 07:05

Ryto allegro. Mažai pažintas kultūros paveldas festivalyje „Heritas“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Vilniuje prasideda visą savaitgalį truksiantis kultūros paveldo festivalis „Heritas“. Unikalaus formato renginys, įtraukiantis ne tik paveldo specialistus, bet ir juo besidominčią visuomenę, tris dienas kvies aktyviai diskutuoti, konsultuotis, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir ekskursijose, kuriose – dar mažai pažinti kultūros paveldo objektai. Domisi Inesa Rinkevičiūtė.

Palangos kurorto muziejuje atidaryta Lietuvos dailininkų grupės „Individualistai“ tapybos paroda. 27-erius metus gyvuojanti grupė ieško kelių, kaip moderniai sujungti paveldėtas tradicijas su šiuolaikine daile. Su vienu šios grupės kūrėjų Svajūnu Armonu kalbasi Česlovas Burba.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus naujų knygų apžvalga.

Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose Kaune iki spalio 10-os dienos veiks Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės ir jos dukros Adelės Bražėnaitės liaudies grafikos retrospektyva. Tai tautodailės metams skirta paroda apie tradiciją – vienos šeimos kartų kūrybinės veiklos tęstinumą, liaudies grafikos puoselėjimą. Almos Valantinienės pokalbis su tautodailininke Odeta Tumėnaite-Bražėniene apie jos kūrybos šaltinius, kūrybingumą žadinančią edukacinę veiklą, tradicijos puoselėjimą šeimoje.

Teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė – apie populiarumo neprarandančio serialo „The Office“ („Biuras“) ilgalaikiškumo fenomeną.

Babtuose antram gyvenimui atgijo nurašytas Kauno troleibusas. Šiuolaikinės seniūnijos vizijomis domisi Kotryna Lingienė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.