Žinios. Į EVT susitikimą atvykęs Nausėda paragino jau šiandien sutarti dėl sankcijų Baltarusijai

LRT tyrimų skyriaus duomenimis, Sveikatos apsaugos ministerija karantino pradžioje nurodė įsigyti nuotolinius mokymus medikams iš privačios įmonės 24 kartus brangiau nei mokėjo universitetams. Ministras aiškina, kad paslauga pirkta iš tų, kurie tuo metu galėjo ją suteiikti ir siūlo neieškoti sąsajų.

Po paskelbto LRT tyrimo, grupė Seimo opozicinių partijų atstovų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Seimas priėmė tabako ir su juo susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis numatomas draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja.

Per pastarąją parą nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis. 46 nustatyti Kauno apskrityje, iš jų 19 siejami su protrūkiu Kauno muzikiniame teatre.

Lietuvos aukštosios mokyklos siūlo nemokamas studijas nuo represijų nukentėjusiems ir iš Baltarusijos universitetų išmestiems studentams.

Į Europos Vadovų Tarybos susitikimą atvykęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Bendrijos lyderius jau šiandien sutarti dėl sankcijų Baltarusijai.

Spalio pirmąją minima pagyvenusių žmonių diena. Prasidėjus pandemijai vyresnieji pripažįsta vengiantys renginių, nebelanko užsiėmimų.

Konstituciniame teisme – ginčas dėl nacionalinio transliuotojo nepriklausomumo. Vyriausybės atstovas siūlo LRT kasmet su politikais derėtis dėl biudžeto.

Interviu vokiečių savaitraščiui „Der Spiegel“ Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas dėl apnuodijimo apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.