Laba diena, Lietuva. Lietuvoje auga riešutmedžių giraičių plotai: ūkininkai džiaugiasi gausiu derliumi

LRT tyrimas: pandemijos pradžioje medikams buvo nutarta surengti mokymus medikams, kaip gydyti COVID-19 pacientus, tačiau dvejonių kelia mokymų kaina – daugiau nei milijonas eurų. Vis dėlto po kelių savaičių iš kitur pirkta paslauga kainavo 24 kartus pigiau. Apie tyrimą pasakoja studijoje viešinti LRT Tyrimų skyriaus žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Nors pasaulio lyderiai ragina Azerbaidžaną ir Armėniją nutraukti ugnį, situacija Kalnų Karabache nerimsta. Penktą dieną vykstantis konfliktas ir toliau išlieka įtemptas, o apie nukentujusiųjų skaičių abi šalys praneša skirtingą informaciją. Tarptautines pastangas nutraukti konfliktą pristato užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Seimas šiandien priėmė įstatymo pataisas, kurios numato, kad nuo 2021 metų gyventojai daugiabučių balkonuose nebegalės rūkyti, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštaraus. Tiesa, pataisų iniciatoriai patys pripažįsta, kad šiandien priimti ribojimai ne tokie griežti, kaip planuota anksčiau. Kaip veiks šis įstatymas, Seime domėjosi kolegė Milda Vilikanskytė.

Lietuvoje populiarėja riešutų auginimas. Riešutmedžių plotai kasmet didėja. Šiemet riešutmedžiais užsodinta apie du tūkstančius hektarų, per trejus metus plotai išaugo triskart. Ūkininkai ir sodininkai-mėgėjai tvirtina, kad šiemet graikinių ir lazdyno riešutų derlius itin geras. Riešutmedžių giraitėje lankėsi kolegė Rūta Lankininkaitė.

Šiandien pristatomi Gedimino kalno geologinių tyrimų rezultatai – sudėtingi tyrimai truko beveik metus. Kas paaiškėjo jų metu bei kokių staigmenų rasta kalne, komentuoja Lietuvos Nacionalinio muziejaus projektų vadovas Vaidas Petrokas.

Šiuo metu Briuselyje prasideda Europos Sąjungos lyderių susitikimas: grįžtama prie sankcijų Minsko režimui temos. Ar yra tikimybės, kad konkretūs susitarimai bus pasiekti, klausiame VU TSPMI direktorės Margaritos Šešelgytės.

Šiandien minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ta proga Palangoje jau gražia tradicija tapo pakviesti senjorus į renginius, pavaišinti kava ar desertu. Kaip šiemet kurorto verslininkai ir įstaigos džiugina garbaus amžiaus palangiškius?

Metas socialinių tinklų apžvalgai – ją pristato Darius Matas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau