Pirmas sakinys. Sovietmečio literatūra. Kaip ją suprantame

Pirmas sakinys

2020.10.01 11:05

Pirmas sakinys. Sovietmečio literatūra. Kaip ją suprantame

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas išleido tris stambias tyrimų knygas, kuriose šio instituto mokslininkės ir mokslininkai nuosekliai nagrinėja ir apmąsto visą sovietmečio literatūrą.

Toks daugiau nei porą dešimtmečių trukusių tyrimo rezultatas leidžia mums pirmą kartą nauju žvilgsniu taip nuodugniai, profesionaliai ir ramiai pažvelgti į sovietinės okupacijos periodo literatūros lauką, jo veikėjus, kūrinius, kūrybos ir jos kontrolės formas, temas ir problemas.

„Pirmame sakinyje“ su viena iš šių tyrimų vadovių Dalia Satkauskyte kalbamės, kokie buvo pagrindiniai iššūkiai ir ar pavyko juos įveikti, ar šios trys knygos ir ją lydėję smulkesni darbai pakeitė mūsų supratimą apie sovietmečio literatūrą, kokia yra šio literatūrinio palikimo vertė ir ar vis dar verta to meto kūrinius atsiversti ne tyrėjams.

Pirmas sakinys. Ved. Mindaugas Nastaravičius ir Tomas Vaiseta

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pirmas literatūros kūrinio sakinys – prozos eilutė, dialogas dramoje, remarka filmo scenarijuje – kaip atspirtis konkrečiai temai, apie kurią ir bus kalbama laidoje. „Pirmas sakinys“ – ne tiek knygų naujienos, kiek knygose atsiveriančios temos. Laida transliuojama ketvirtadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pirmas sakinys

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.