Projekto „Draugystė veža“ turas „Stiprybė tavyje“ Ukmergėje

Izidorius, Reda, Jolanta, Nina, Olivija, Edvardas, Povilė, Rūta, Roberta, Sandra – tai projekto „Draugystė veža“ bičiuliai, atvykę į turą Ukmergėje pasakyti visiems: „Stiprybė tavyje“. Šie jauni žmonės yra labai skirtingi, skirtingos yra ir jų negalios. Bet jie visi svajoja apie meilę, šeimą ir darbą.

Vilniuje įsikūręs „Pirmas blynas“ turi labai sėkmingą žmonių su negalia įdarbinimo praktiką, restoranas yra į veiklą įtraukęs ir Pabradės socialinės globos namų gyventojus. Ką reiškia socialinės dirbtuvės ir kodėl jos reikalingos neįgaliesiems – komentuoja Projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ koordinuojantis ekspertas Gytis Baltrūnas.

Rūta Kupčinskaitė ir Tadas Bartaševičius yra graži šeima ir mažosios bendrijos „Spanguolių dirbtuvėlės“ įkūrėjai. Jie keliauja kartu su projektu „Draugystė veža“ ir dalindamiesi savo laimingo gyvenimo patirtimi keičia požiūrį į negalią turinčius žmones.

Kodėl visuomenės požiūris į neįgaliuosius, ypač turinčius psichosocialinę negalią, keičiasi taip nelengvai – atsakymų ieškos Ukmergės meras Rolandas Janickas, kuris džiaugiasi, kad institucinės globos pertvarka jau žengia į jų miestą.

Projekto sumanytoja ir vedėja Žydrė Gedrimaitė sakė: „Kiekvieną rytą nubundu ir galvoju, ar suspėsime nuvažiuoti į kitą miestą. Bet nevažiuoti mes negalime. Privalau pristatyti visuomenei pačius geriausius gyvenimo mokytojus. Už tai, kad šiandien jaučiuosi laisva, esu dėkinga tik jiems. Neabejoju, kad šie žmonės gali būti pačiais geriausiais įkvėpėjais ne tik man, bet visiems mums. Ir šiandien jie yra čia. Atsimerkime, plačiai atverkime širdis ir paklausykime šių unikalių patirčių.“

Rugsėjo 24 d. Ukmergės tolerancijos centre įvyko trečiasis patirtinis iniciatyvos „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomo turo per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ susitikimas.