Laba diena, Lietuva. Internautai „audžia“ Trumpo ir Bideno debatų moderatorių: turėtų pasimokyti iš Miliūtės

Šeimos gydytojas į gripo sezoną žiūri optimistiškai: saugantis nuo vieno viruso, apsisaugoma ir nuo kito. Nieko labai keisto – koronaviruso pandemija privertė pamiršti kitas ligas, tačiau šios niekur nedingo. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ šeimos gydytojas Valerijus Morozovas dalinasi gripo sezono prognozėmis. Jo teigimu, saugantis nuo vieno viruso, t. y. COVID-19, apsisaugoma ir nuo kito, t. y. gripo, tad galima tikėtis, kad ir šių metų gripo sezonas turėtų būti lengvesnis. Vis tik medikų laukia nelengva užduotis – atskirti susirgimus, mat ligos – labai panašios.

LRT ieško sprendimų. Kauno rajone besikuriantys šeimos darželiai – išeitis tėvams. Tęsiasi projektas „LRT ieško sprendimų“. Kauno rajone, trūkstant vietų ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, savivaldybė leido kurtis šeimos darželiams – juos dabar lanko per šimtą vaikų. Rajono vadovai sako, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigų plėtra turi būti gerai apgalvota, todėl naujas vietas kuria moduliniuose, lauko darželiuose, rekonstruoja senus pastatus ir pirmą kartą nuomosis jau pastatytą darželį. Taip per metus rajone sukurta beveik 900 naujų vietų mažyliams. Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Vėl diskutuojama apie smulkiosios valiutos naikinimą: Lietuvoje į apyvartą negrįžtančių euro centų – devyni vagonai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento atstovė Edita Lisinskaitė. Eurozonoje vėl kyla klausimas, ar nereikėtų atsisakyti smulkiųjų euro centų? Specialistė sako, diskusijos grįžimą paskatino ir gyventojų apklausa (daugiau nei pusė apklaustų ir Lietuvos, ir euro zonos gyventojų sako, kad euro centai yra nepatogūs ir/ar nereikalingi). Tiesa, netrūksta ir apvalinimo formule, kuri būtų įvesta smulkiųjų euro centų atsisakius, kol kas nepasitikinčių žmonių.

Policija vis daugiau dėmesio skiria paspirtukininkams ir dviratininkams: surengė reidą. Kelių policijos pareigūnai vis daugiau dėmesio skiria itin populiarėjančių transporto priemonių – elektrinių paspirtukų – vairuotojams. Šiandien po didinamuoju stiklu – Klaipėdos rajono Siengių gyvenvietės paspirtukininkai ir dviratininkai. Reide dalyvavo ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Jovita Gaižauskaitė, o apie patikros eigą jai papasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika ir kelių patrulių būrio vadas Kęstutis Virbauskas.

Raudoni, geltoni, juodi – šiltnamio karaliai pomidorai, kuriuos valgyti reikėtų saikingai. Pomidorų derlius vis dar džiugina ne tik daržininkus, bet ir tuos, kurie mėgsta juos valgyti. Kuo naudingi pomidorai, ir kada jų reikėtų privengti? Patarimais LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ dalinasi dietologė Vaida Kurpienė.

Naujienų rentgenas. Suvilioti investuoti siūlančių sukčių žmonės praranda šimtus tūkstančių. „Sveiki, turime jums puikų pasiūlymą. Žinome informaciją, kuri lems kelių įmonių akcijų augimą. Todėl siūlome šiandien investuoti ir džiaugtis 100 proc. sieksiančia finansine grąža. Jei suklydome, pirmąją investiciją grąžinsime“, – tokio skambučio sulaukęs Darius per keletą dienų prarado apie 1 000 eurų. Tokių kaip Darius vien šį pusmetį suskaičiuojama per kelis šimtus. Apie sukčius šįkart – portalo LRT.lt projekte „Naujienų rentgenas“. Apie dažniausiai pasitaikančius sukčiavimo būdus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja minėto portalo žurnalistas Jonas Deveikis ir Lietuvos banko Investicinių paslaugų priežiūros skyriaus vyr. specialistė Irena Valiušaitienė. Po padidinamuoju stiklu šįsyk – sukčių siūlymai investuoti, kurie baigiasi didelių pinigų sumų praradimu.

Trumpo ir Bideno debatai vadinami chaotiškiausiais istorijoje: prezidentas oponentą pertraukė per 70 kartų. Antradienio vakarą amerikiečiai stebėjo pirmuosius savo kandidatų į prezidentus debatus. Donaldas Trumpas ir Joe Bidenas turėjo pusantros valandos įtikinti rinkėjus, kad jų vidaus politikos vizija yra geresnė, tačiau kandidatai dažniau pertraukinėjo vienas kitą įžeidimais, kaltinimais ir juokeliais. Politologai teigia, kad debatai rinkėjų nusistatymo nepakeitė. Užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad minėtieji debatai buvo turbūt chaotiškiausi istorijoje, o dėl to kaltas prezidentas ne kas kitas, bet D. Trumpas. Jis oponentą pertraukinėjo nuo pirmųjų minučių – skaičiuojama, kad tai padaryta per 70 kartų.

EK įvertino teisės viršenybės būklę Bendrijoje: priekaištų sulaukė ir bandymai keisti LRT valdymo modelį. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar vienas pokalbis. Šįsyk – apie teisės viršenybės būklę Europos Sąjungoje su užsienio naujienų redaktoriumi Edvardu Špoku. Problemų šioje srityje yra – tą savo ataskaitoje konstatuoja Europos Komisija, bedanti pirštu į Lenkiją, Vengriją ir Bulgariją. E. Špoko teigimu, šiek tiek priekaištų sulaukė ir Lietuva.

Vilniaus bastėjoje – šiuolaikinio metalo meno paroda: dėl idėjos kūrėjai net trupina brangakmenius. Šįvakar Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje bus atidaroma šiuolaikinio metalo meno bienalės paroda, kuriai darbus skyrė menininkai iš 20 pasaulio šalių. Pasak organizatorių, šiuolaikiniai juvelyrai savo idėjoms įgyvendinti gali į dulkes sutrupinti brangakmenį, papuošalus kurti iš plastiko maišelių, paprastos vielos ar kokoso kevalo. Bienalė – tai menininkų idėjoms skirtas renginys. Dar prieš atidarymą Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje apsilankė LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Monika Petrulienė, o į jos klausimus atsakė bienalės kuratorė Jurgita Ludavičienė.

Britų laukinės gamtos parke – kuriozas: viena kitą primokė keiktis. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pabaigoje – tradicinė socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite. Jos akiratyje: pirmieji kandidatų į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento postą, Donaldo Trumpo ir Joe Bideno, debatai bei reakcijos po jų, besikeikiančios papūgos, „špakliaus“ problematika ir Guodos Pečiulytės gimtadienis!

Ved. G. Pečiulytė.