Laba diena, Lietuva. Šalyje viešinčiam Macronui – politologų liaupsės: giria už atvirumą ir gylį

Šešelgytė: Merkel pamažu traukiantis, Macronas – vienintelis tokio kalibro Europos lyderis. Lietuvoje vieši Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Šį rytą jis turėjo diskusiją su Vilniaus universiteto studentais, kurią moderavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto vadovė, politologė Margarita Šešelgytė. Ji – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje. Politologė džiaugiasi studentais: jie buvo labai aktyvūs ir žingeidūs, diskusiją teko pabaigti dar esant ne vienai apie norą užduoti Prancūzijos vadovui klausimą signalizuojančiai pakeltai rankai. Labai gerą įspūdį M. Šešelgytei paliko ir E. Macronas – prezidentas neatsakinėjo paviršutiniškai, nevengė pasigilinti į aptariamą problematiką. Pokalbyje – ir Prancūzijos prezidento pozicijos Rusijos bei Baltarusijos klausimu pjūvis.

Artėja Seimo rinkimai – norintieji balsuoti namuose turėtų suskubti. Artėja Seimo rinkimai – nuo kitos savaitės prasidės išankstinis balsavimas. Apie tai, ką reikėtų padaryti, kad jus aplankytų Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai ir galėtumėte balsuoti namuose, domisi LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Reda Gilytė, o apie naujoves balsuojantiems pasakoja VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Jos teigimu, norintieji balsuoti namuose turėtų suskubti – jie turi susisiekti su VRK. O teisę balsuoti namuose turi vyresni nei 70 m. žmonės, neįgalieji, neįgaliuosius prižiūrintys, slaugantys, taip pat ir saviizoliacijoje esantys rinkėjai.

Briuselyje daugėja šnipų: pasak saugumo ekspertų, jiems tai – it bitėms statinė medaus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dar viena tema. Šįsyk metas pasikalbėti apie Belgijos sostinę Briuselį, kuri neretai vadinama ir Europos Sąjungos sostine. Ši turi kovoti su čia vis labiau augančiu šnipinėjimu. Užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas sako, kad saugumo pareigūnai net juokauja, jog šnipai į Briuselį plūstą it bitės į medaus statinę. Svarbiausias aspektas, pasak E. Špoko, yra tai, kad Belgijos pareigūnai, jei šnipinėjama yra ne pačioje Belgijoje, nelabai ką gali padaryti.

Nauji karjeros iššūkiai: Ina Marčiulionytė ėmė vadovauti ES delegacijai Laose. O dabar LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su buvusia Lietuvos ambasadore Kinijoje Ina Marčiulionyte, kuri dabar Laose vadovauja Europos Sąjungos delegacijai. Laosas užsidarė nuo turistų dėl pandemijos pavojaus. Dabar skaičiuojama, kad čia užfiksuoti vos 23 koronaviruso atvejai. Plačiau apie šią šalį, jos silpnybes ir stiprybes – iš I. Marčiulionytės lūpų.

Prof. Novagrockienė Macrono apsilankymą prilygino Busho vizitui 2002-aisiais: Nausėdai pasisekė. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – dar viena politologė. Šįkart – pokalbis su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesore Jūrate Novagrockiene. Ji Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono apsilankymą Lietuvoje lygina su George`o Busho vizitu 2002 m. Ir priduria, kad Lietuvos Respublikos vadovui Gitanui Nausėdai dėl tokios galimybės išties pasisekė. Taip pat politologė išskiria dvi pagrindines šio vizito ašis – Rusijos ir Baltarusijos klausimus.

Eksperimentuoti su durnaropėmis nederėtų: apsinuodijus sunku atskirti, kur realybė, kur ne. Kiek atsikvėpkime nuo politikos ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ keliaukime į gamtą. Šįkart Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis pasakoja apie... durnaropes. Anot specialisto, šiuo metu jų galima rasti ir žydinčių, ir jau su vaisiais. O toks specifinis ir nenorminis pavadinimas kilo dėl to, kad šis augalas gali sukelti labai stiprius apsinuodijimus, taip pat ir sąmonės aptemimą, haliucinacijas.

Kai ne tu važiuoji namo, o namas atvažiuoja pas tave: modulinius statinius atveža vilkikai. Ar esate matę vilkiku vežamą namą? Tai – gamyklose pagamintas ir tik tada ant pamatų statomas modulinis namas. Modulinės statybos procesas paprastai trunka vos apie 2 mėn., tačiau toks būdas nėra pigesnis nei mūrinis ir senų statybos tradicijų neišstumia. Plačiau apie modulinius namus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, modulinių namų architektas Darius Spranaitis ir „Vakarų medienos grupės“ atstovas Paulius Milčius.

LRT KLASIKAI švenčiant gimtadienį, Giedrius Masalskis tikina: radijas ne tik informuoja, bet ir užtikrina ramybę. Rugsėjo 29–spalio 1 d. LRT KLASIKA švenčia septynioliktąjį gimtadienį. Šia proga radijo stotis rengia specialias laidų transliacijas tiesiogiai iš Vilniaus paveikslų galerijos, knygyno „Mint Vinetu“ ir Vilniaus kongresų rūmų. LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad radijas turi ir dar ilgus metus mūsų gyvenimuose turės labai svarbų vaidmenį – ne tik informuoti, bet ir užtikrinti ramybę. LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius priduria: esame atviras, viename žanre, vienoje kryptyje neužsirakinęs radijas.

Internautai įvertino pirmųjų ponių aprangą: Macron ir Nausėdienė – tarsi iš vienos komandos. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pabaigoje – tradicinė socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnalistu Dariumi Matu. Jo akiratyje: Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizitas Lietuvoje ir jo atgarsiai, taip pat ir Brigitte Macron ir Dianos Nausėdienės apranga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau