Ryto garsai. Lietuvoje viešintis Emmanuelis Macronas išreiškė paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei

Ryto garsai

2020.09.29 06:30

Ryto garsai. Lietuvoje viešintis Emmanuelis Macronas išreiškė paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje viešintis Emmanuelis Macronas remia Baltarusijos pilietinę visuomenę ir siekia ne naivaus dialogo su Rusija. Vizito programoje–susitikimas su buvusia kandidate Baltarusijos prezidento rinkimuose Svetlana Cichanouskaja.

Užsienio naujienų apžvalga.

Užrakinti žmonės, kurie neišleidžiami į lauką, stiprus tvaikas, intensyvaus stebėjimo kambarys, kur vietoj tualeto pastatytas metalinis indas. Tokie ir kiti pažeidimai buvo užfiksuoti trijose socialinės globos įstaigose. LRT.lt kalbinti specialistai sako, kad užfiksuoti pažeidimai šokiruoja–sunku patikėti, kad taip gali būti Lietuvoje šiais laikais, o kai kurie pažeidimai panašūs į kankinimus.

Daugiau kaip pusę mirčių Lietuvoje lemia širdies ir kraujagyslių ligos. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas. Dalis medikų sako, kad širdies ligas šiemet kiek užgožė pandemija, tačiau jos niekur nedingo. Šiandien, minint Pasaulinę širdies dieną, klausiame, su kokiais iššūkiais susiduria sergantieji pandemijos metu?

Kas trečias profesionaliai sportuojantis paauglys kasmet pasitraukia iš sporto, nes mano, kad tai atima per daug laiko ir trukdo kitai veiklai, pavyzdžiui, mokymuisi. Iššūkiai laukia ir baigusiųjų aktyvią sportinę karjerą: ne vienam pašlija emocinė sveikata ar sudėtinga integratuotis į darbo rinką. Tikimasi, kad suderinti intensyvias treniruotes, varžybas bei darbą ir išsilavinimą padės steigiamas Karjeros centras.

Dešimties metų veiklos sukaktį minintis Fizinių ir technologijos mokslų centras šiandien džiaugiasi ne tik galimybėmis vykdyti didelio masto europinius projektus ar bendradarbiavimu su Silicio slėnio įmonėmis, bet ir tuo, kad pavyko susigrąžinti keliolika mokslininkų iš užsienio.

Šiųmetis rugsėjis– tarsi ketvirtas vasaros mėnesis. Nemažai daliai aptarnavimo sektoriaus įmonių tai aukso amžius. Pajūrio viešbučių ir restoranų savininkai džiaugiasi, kad rugsėjo užimtumas viršijo lūkesčius. Turistų srauto padidėjimas jaučiamas ir kurorto statuso neturinčiuose miestuose. Tiesa, kelis barus Vilniuje valdantis verslininkas teigia priešingai–esą šis rugsėjis stebuklo neatnešė.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apie Lietuvoje viešinčio Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizitą.

Šiandien pirmą kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Kasmet yra iššvaistoma apie trečdalį užauginto maisto. Rūtos Nikitinaitės pasakojimas.

Savaitės komentaro autorius Mykolo Riomerio universiteto politologas Vytautas Dumbliauskas.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.