Ryto allegro. Šv. Jeronimo premija šiemet atiteko vertėjai Eugenijai Ulčinaitei

Ryto allegro

2020.09.29 07:05

Ryto allegro. Šv. Jeronimo premija šiemet atiteko vertėjai Eugenijai Ulčinaitei

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros ir meno mėnesinio žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

Lietuvoje vieši Prancūzijos prezidentas. Pokalbis su Prancūzijos radijo žurnaliste Mariele Vitureau.

Istoriko Simono Jazavitos komentaras apie rinkimų ir istorijos batalijas.

„Šiemet sukanka 1600 metų nuo šv. Jeronimo gimimo Dangui. Dažniausiai jis prisimenamas kaip Šventojo Rašto vertėjas į lotynų kalbą ir yra paskelbtas dangiškuoju vertėjų globėju“, – pasakoja LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus bibliografė Agnė Zemkajutė, parodos „Apie šventąjį Jeronimą ir jo pasekėjus“ autorė.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga šiemet šv. Jeronimo premija apdovanoja vertėją Eugeniją Ulčinaitę už jos viso gyvenimo vertimus ir neįkainojamą indėlį, puoselėjant Antikos, Renesanso ir Baroko literatūrą. Pokalbis su E. Ulčinaite.

Nuo rugsėjo 15 d. iki rinkimų į LR Seimą LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“ papildomai rengia 8 debatų laidas, kuriuose bus nagrinėjamos politinių partijų programos kultūros srities kontekste. Laidos ištraukas bus galima išgirsti ir per LRT RADIJĄ – laidoje „10–12“. Šios laidos rengiamos LRT iniciatyva ir lėšomis. Pagal VRK partijų rinkimų numerių eiliškumo sąrašą pokalbyje „Rinkimai 2020. Kultūros debatai“ dalyvauja (nr. 9) LSDDP kandidatė Irena Šiaulienė ir (nr. 10) KSS – SL kandidatė Diana Zviedrienė. Nepriklausomas kultūros ekspertas dr. Vydas Dolinskas. Moderuoja Laima Ragėnienė.

„Klasikos koncertų salės“ – LRT KLASIKOS savaitės koncertus pristato vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie rašomą Bendrinės lietuvių kalbos žodyną, renkamą medžiagą ir iššūkius. Pasakoja semantikos ir ekonominės lingvistikos tyrėja dr. Anželika Gaidienė.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.