Labas rytas, Lietuva I d. Ar erkės išlieka aktyvios visus metus?

Patyrinėkime mūsų krašto istoriją per senovinius diržus. Kapšadirbys Martynas Švedas drauge su juvelyrų ir kalvių komanda atkūrė II–XV a. istorinius diržus. Retos odos, su krištolinėmis sagtimis ar paauksuotomis detalėmis – tokių diržų kopijas galima išvysti parodoje. Užsukime pasižvalgyti ir iš arčiau susipažinti su senoviniu amatu.

Šis pasakojimas apie tai, kaip pildomos savo, o ne kieno kito svajonės. Drabužių dizainerę Viktoriją Zaiats įkvėpė lietuviškas tautinis kostiumas. Jauna moteris kūryboje derina tautiškumą bei šiuolaikiškumą ir tikina, kad gražiausi dalykai gimsta tada, kai klauso tik savo idėjų ir su niekuo savęs nelygina. Susipažinkime.

Medicinos skiltyje šiandien – pokalbis apie erkes. Ar erkės išties yra aktyvios visus metus, klausiame Kauno infekcinių ligų klinikos vadovės prof. dr. Auksės Mickienės.

Kalnų Karabache įsiplieskė konfliktas – Baku ir Iranas nesutaria dėl teritorijos. Apie situaciją kalbamės su VU TSPMI profesore Dovile Jakniūnaite.

Skaičiuojama, kad širdies ir kraujagyslių ligos kasmet pasiglemžia beveik 18 mln. gyvybių. Lietuvoje jos viena dažniausių mirties priežasčių. Siekdama atkreipti dėmesį į ligą, Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29 d. pasauline širdies diena.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau