Nenušaunami siužetai. „Egzotiški detektyvai“

Nenušaunami siužetai

2021.06.14 18:12

Nenušaunami siužetai. „Egzotiški detektyvai“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Laidoje kalbama apie vadinamuosius „egzotiškus“ detektyvus – tai yra, tokius, kurie neatitinka įprastų detektyvo žanro schemų arba kokiu nors kitu būdu labai išsiskiria iš bendro konteksto (pavyzdžiui, yra parašyti Nobelio literatūros premijos laureatės). Tokių detektyvų nedaug, bet jie paprastai labai efektingi - kiekvieno iš jų pasirodymas savotiškai sugriauna arba labai išplečia žanro rėmus. Puikiausios pratybos vaizduotei ir tikras visiškai netikėtos atomazgos sukrėsto detektyvo skaitytojo malonumas.

Rekomendacijos: Stuart Turton, „Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą“, skaitantiems angliškai – ką tik pasirodęs naujas to paties autoriaus detektyvas „The Devil and the Dark Water“; Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk detektyvas „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“, Laurent Binet „Septintoji kalbos funkcija“ – prancūzų, anglų ar rusų kalbomis.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.