Labas rytas, Lietuva I d. Antstolė patarė paaugliams, ką daryti, kad skola netaptų žaizda

Rugsėjo 28 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – trumpa naujausių žinių iš Lietuvos bei pasaulio apžvalga su Jovita Vitkauske. Tuomet – Ricky Martino ir Maluma kūrinys „Vente Pa' Ca“.

Prasideda olimpinis mėnuo: gyventi judriau ir sveikiau pradinukus kviečia pasaulio vicečempionė. Nauja savaitė privalo prasidėti žvaliai, tad LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ startuojame su rubrika „Žvalus rytas“. O sportuoti šiandien yra ir kito paskata – prasideda olimpinis mėnuo, skatinantis judėti pradinių klasių moksleivius. Plačiau apie akciją pasakoja olimpietė, pasaulio vicečempionė, penkiakovininkė Ieva Serapinaitė.

Dainotas Varnas – „Tavo kasos“.

Užkulisiai: trumpučiam muzikiniam klipui sukurti kartais reikia pusantrų metų ir 50 žmonių. Ar esate pagalvoję, kaip sukuriamas muzikinis klipas? Kartais 3–4 min. klipo kūrybinis procesas trunka nuo pusmečio iki pusantrų metų, o kūrybinę grupę gali sudaryti ir 50 žmonių. Režisieriai tikina, kad ilgą proceso trukmę dažniausiai lemia tinkamų kūrybinių sprendimų paieška bei lėšų trūkumas. Nepaisant to, Lietuvos kūrėjai tampa vis drąsesni ir ieško originalių išraiškos formų.

Paauglių skolos – ir už „zuikį“: dažnas problemų prisidaro dėl užmaršumo arba nenoro kalbėti su suaugusiaisiais. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie teisę. Apie moksleivių, paauglių skolas pasakoja anstolė Asta Stanišauskaitė. Jos teigimu, moksleivių baudos dažniausiai būna administraciniai teisės pažeidimai, tarp kurių: šiukšlinimas laiptinėje, garsiai klausoma muzika ar triukšmas bute, gatvės perėjimas ne tam skirtoje vietoje, alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimą ir platinimą, už smulkias vagystes, taip pat važiavimą viešuoju transportu be bilieto. Paaugliai, ekspertės teigimu, bėdų neretai prisidaro dėl užmaršumo arba nenoro kalbėti su suaugusiaisiais.

Rūta Loop – „Nepavėluok mylėti“.

Omletas, sumuštiniai, o gal košė: kokiais patiekalais žmonės pradeda rytą ir ar didelė pusryčių rinka? Pirmadienis, tad LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas rubrikai „Ryto piniginė“, kurioje šįsyk – apie pusryčius. LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė pasakoja, kad didžiausia, plačiausia pusryčių industrija egzistuoja Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje. O štai Lietuva pakliūva į viduriuką: pusryčių rinka mūsų šalyje – vidutinė. Kalbant apie patiekalus, lietuviai dažniausiai renkasi kiaušinius, omletus, sumuštinius, o štai sausų pusryčių rinka pasaulyje šiemet išaugo net dešimtadaliu.

Bliuzo legendos gimtadienis: 1938-aisiais gimė „Stand By Me“ autorius Benas E. Kingas. 1953 m. kartu su grupe „The Drifters“ Benas E. Kingas sukūrė tokias kompozicijas kaip „Dance With Me“ ir „This Magic Moment“. B. E. Kingas paliko grupę dėl nesutarimų su vadybininku – šis atlikėjams mokėjo vos po šimtą dolerių per savaitę, nors grupė buvo itin sėkminga. Jo solinėje karjeroje, prasidėjusioje septintojo dešimtmečio pradžioje, populiariausia daina tapo „Stand By Me“, taip pat kompozicijos „There Goes My Baby“ ir „Spanish Harlem“. Skaičiuojama, kad „Stand By Me“ buvo atlikta daugiau nei 11,5 mln. kartų. Ją atliko per 400 dainininkų, tarp jų ir grupės „The Beatles“ dainininkas Johnas Lennonas. Kompozicija įtraukta į 500 garsiausių visų laikų dainų sąrašą, kurį sudarė žurnalas „Rolling Stone“.

Socialiniai tinklai dūzgia apie Macrono vizitą: į Prancūzijos prezidentą kreipėsi ir menininkų elitas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas socialinių tinklų apžvalgai. Šįkart ji – su Gabriele Kloniūnaite. Jos akiratyje: Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito Lietuvoje refleksijos, besitęsiantys protestai Baltarusijoje ir Donaldo Trumpo mokesčių (ne)mokėjimas.

Ved. Ignas Krupavičius.