Panorama. Kalnų Karabache – naujo karo kibirkštys: Armėnija kaltina Azerbaidžaną paskelbus jai karą

Armėnija kaltina seną priešą Azerbaidžaną paskelbus jai karą. Azerbaidžanas tvirtina, kad Armėnija nuolat jį provokuoja. Tokie lyderių pareiškimai paskelbti po to, kai tarp Azerbaidžano ir Kalnų Karabachą kontroliuojančių etninių armėnų pajėgų kilo įnirtingi susirėmimai. Kalnų Karabache žuvo 16 armėnų kovotojų, žuvo penkių asmenų azerbaidžaniečių šeima.

Lietuva ragina Armėniją ir Azerbaidžaną spręsti nesutarimus taikiu keliu, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis perspėja, kad dabartinė situacija gali paaštrėti iki pražūtingo karo, pareikalausiančio daugybės civilių aukų. Užsienio reikalų ministras sako, kad jam pavyko susisiekti su Armėnijos užsienio reikalų ministru, su Azerbaidžano kolega – ne.

Lietuvoje per praėjusią parą patvirtina 90 naujų COVID-19 atvejų. Nors tai mažesnis užsikrėtimų skaičius nei pastarosiomis dienomis, mažesnis ir atliktų testų skaičius: per praėjusią parą ištirta 3 050 ėminių – perpus mažiau, nei dieną prieš tai, kai nustatyta per 100 naujų atvejų.

Pasipiktinę slapta inauguracija, kurią sau surengė Aliaksandras Lukašenka, Baltarusijos opozicijos šalininkai šiandien surengė tautos inauguraciją Sviatlanai Cichanouskajai, kuri sulaukė ir Europos lyderių paramos. Sulaikyta apie 200 protestuotojų ne tik Minske, bet ir kituose miestuose. Gomelyje girdėjosi šūviai, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Verslo skolos „Sodrai“ šiemet išaugo 4 kartus, milijonines nesumokėtų įmokų sumas sukaupė toli gražu ne vien įmonės, kurių veikla per karantiną buvo sustabdyta. Nuostolių valdymo analitikai suskaičiavo ir porą šimtų jau bankrutavusių įmonių.

Koronavirusas keičia ir švenčių organizatorių planus bei biudžetus. Įprastai itin daug užsakymų turėję didžiosioms metų šventėms, šiemet jų nesulaukia. Jei anksčiau žmonės susiplanuodavo jas dar prieš metus, tai dabar laukia paskutinės minutės.

Respublikonams skubant prieš artėjančius Amerikos prezidento rinkimus Aukščiausiajame teisme įtvirtinti konservatyviąją daugumą, prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė Amy Coney Barrett kandidatūrą vietoj praėjusią savaitę mirusios Ruth Ginsburg.

Traukiantis avininkystės sektoriui, mažėja vilnos ir siūlų paklausa. Nedidelius kiekius Sufolkų, Suomijos landrasų, ostfryzų ir kitų veislių Lietuvoje užaugintų avių vilnos priima tik mažos karšyklos-verpyklos, kurių šalyje vos kelios.

Ispanijos San Sebastiano kino festivalyje vakar vakare triumfavo Gruzijos ir Prancūzijos filmo „Pradžia“ kūrėjai – „Auksinės kriauklės“ apdovanojimas skirtas geriausiam filmui, „Sidabro kriaukle“ apdovanota jo režisierė Dea Kulumbegašvili.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau