Žinios. Pandemija keičia švenčių organizatorių planus bei biudžetus: planuojama paskutinę minutę

Armėnijoje paskelbta karinė padėtis ir mobilizacija po to, kai įnirtingi susirėmimai kilo tarp Azerbaidžano ir Kalnų Karabachą kontroliuojančių etninių armėnų pajėgų, per kuriuos, kaip praneša Baku ir Jerevanas, žuvo civilių.

Lietuva ragina Armėniją ir Azerbaidžaną spręsti nesutarimus taikiu keliu, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuvoje per praėjusią parą patvirtina 90 naujų COVID-19 atvejų. Nors tai mažesnis užsikrėtimų skaičius nei pastarosiomis dienomis, mažesnis ir atliktų testų skaičius: per praėjusią parą ištirta 3 050 ėminių – perpus mažiau, nei dieną prieš tai, kai nustatyta per 100 naujų atvejų.

Baltarusijos sostinėje Minske po vidudienio vėl ėmė rinktis protestuotojai. Tačiau Omonas žmones ėmė grūsti į milicijos furgonus dar gerokai prieš demonstraciją ne tik Minske, bet ir kituose miestuose. Kaip pranešama, Gomelyje girdėjosi šūviai, prieš protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos.

Koronavirusas keičia ir švenčių organizatorių planus bei biudžetus. Įprastai itin daug užsakymų turėję didžiosioms metų šventėms, šiemet jų nesulaukia. Jei anksčiau žmonės susiplanuodavo jas dar prieš metus, tai dabar laukia paskutinės minutės.

Verslo skolos „Sodrai“ šiemet išaugo 4 kartus, milijonines nesumokėtų įmokų sumas sukaupė toli gražu ne vien įmonės, kurių veikla per karantiną buvo sustabdyta. Nuostolių valdymo analitikai suskaičiavo ir porą šimtų jau bankrutavusių įmonių.

Respublikonams skubant prieš artėjančius Amerikos prezidento rinkimus Aukščiausiajame teisme įtvirtinti konservatyviąją daugumą, prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė Amy Coney Barrett kandidatūrą vietoj praėjusią savaitę mirusios Ruth Ginsburg.

Traukiantis avininkystės sektoriui, mažėja vilnos ir siūlų paklausa. Nedidelius kiekius Sufolkų, Suomijos landrasų, ostfryzų ir kitų veislių Lietuvoje užaugintų avių vilnos priima tik mažos karšyklos-verpyklos, kurių šalyje vos kelios.

Ispanijos San Sebastiano kino festivalyje vakar vakare triumfavo Gruzijos ir Prancūzijos filmo „Pradžia“ kūrėjai – „Auksinės kriauklės“ apdovanojimas skirtas geriausiam filmui, „Sidabro kriaukle“ apdovanota jo režisierė Dea Kulumbegašvili.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau