Pasaulio laikas. Smūgis Lukašenkai – nuo režimo nusisuka šalį garsinantys sportininkai

Pasaulio laikas

2020.09.27 12:10

Pasaulio laikas. Smūgis Lukašenkai – nuo režimo nusisuka šalį garsinantys sportininkai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šimtai tūkstančių Baltarusijos gyventojų vėl traukia į gatves, o šioje masėje ir šimtai sportininkų – olimpinių čempionų. Sportas Aliaksandrui Lukašenkai yra svarbus legitimizuojant režimą bei skleidžiant propagandą. Todėl, ekspertų vertinimu, atletų perėjimas į protestuotojų gretas Lukašenkai yra asmeninis pralaimėjimas.

„Dabar ne metas taupyti“ – savaitės viduryje, pristatydamas vyriausybės gaires bent kelis kartus kartojo Kanados premjeras Justinas Trudeau. Jose kovos su pandemija planas, ekonominė pagalba, kova su klimato kaita bei kita. Tačiau po gairių pristatymo seks pasitikėjimo vyriausybe balsavimas, kuris gali iššaukti ir pirmalaikius rinkimus.

JAV ir vėl protestuoja. Po teismo sprendimo juodaodę Breonna Taylor nužudžiusį policininką nubausti ne už moters mirtį, o į grėsmės sukėlimą jos kaimynams, tūkstančiai vėl išėjo į gatves.

Ved. Indrė Urbaitė

logo

Savaitės užsienio įvykių apžvalga per 25 minutes - apie tai, kas svarbu, įdomu ar negirdėta. Pokalbiai su ekspertais, analizė, vertinimai ir žvilgsnis į svarbias, tačiau nepastebėtas temas.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio laikas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.