Panorama. Planas B: Vyriausybė skyrė per 1 mln. eurų laikinosioms ligoninėms įrengti (su vertimu į gestų k.)

Trečią parą iš eilės Lietuvoje patvirtinta per šimtą naujų koronaviruso atvejų – 111. Epidemiologų vertinimu, beveik pusę naujų užsikrėtimų užfiksuoti židiniuose. Daugiausia – Kauno apskrityje. 14 atvejų siejami su protrūkiu Raseinių savivaldybėje. 29 naujų užsikrėtimo atvejų aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad beveik milijoną žmonių pasaulyje pražudęs koronavirusas nesitraukia. Prognozuojama, kad iki vakcinos sukūrimo COVID-19 gali nusinešti mažiausiai 2 mln. gyvybių. Norint išvengti juodžiausio scenarijaus, PSO valstybes ragina nelaukti ir židinius malšinti suvaržymais.

Minske į masinę demonstraciją susirinkę žmonės protestuoja prieš Aliaksando Lukašenkos inauguraciją šalies prezidentu. Protestuojantys tikrąją Baltarusijos prezidente vadina opozicijos kandidatę Sviatlaną Cichanouskają. Pranešama, kad sulaikyta daugiau nė 60 demonstracijos dalyvių.

Vyriausybė skyrė per milijoną eurų laikinosioms ligoninėms įrengti, jei to prireiktų blogėjant šalies epidemiologinei situacijai. Tokio tipo ligoninės, kurių planuojama įsigyti apie 70, būtų įkurdintos pripučiamose palapinėse su visa būtina infrastruktūra. Savivaldybių asociacija sako, kad situacijai blogėjant trūkti gali ne ligoninių lovų, o medikų.

Plečiantis koronaviruso infekcijos židiniams keliuose miestuose stabdoma dienos centrų veikla. Daliai šeimų, ypač auginančioms neįgalų vaiką, toks sprendimas – nemenkas iššūkis. Vaikai ne tik netenka reikiamos specialistų pagalbos. Be priežiūros mažamečiai likti namuose negali, o ligos išmoka nemokama. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikina, kad šią situaciją bus bandoma spręsti nauja įstatymo pataisa.

Kaukių poreikiui neslūgstant, bendrovės persiorientuoja. Uostamiestyje pradėtos gaminti sertifikuotos medicininės kaukės. O siuvyklos kuriam laikui siuvinius atideda į šalį: klientai prašo tik kaukių.

Krašto apsaugos ministerija siekia reglamentuoti etiškų kompiuterių įsilaužėlių darbą. Dar vadinami „baltakepuriai“ programuotojai gali bandyti įsilaužti į kompiuterį ar jų sistemą ir taip patikrinti, ar nėra saugumo spragų, ir apie jas pranešti jų administratoriui. KAM teigia, kad iki šiol koordinuotos tvarkos, kaip tai padaryti, nebuvo.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau