Laba diena, Lietuva. Koronaviruso židinys Raseiniuose plečiasi: kokių priemonių imtasi?

Politologė Urbonaitė: prezidentas ne apgynė pirmosios ponios, o sau ir jai padarė meškos paslaugą. Penktadienį – tradicinė politinių įvykių apžvalga LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su politologe Rima Urbonaite. Pirma tema – pirmosios ponios Dianos Nausėdienės pasisakymas ir prezidento Gitano Nausėdos atsakymas į kritiką.

Koronaviruso židinys Raseiniuose plečiasi: apie viruso suvaldymo planą – pokalbis su Raseinių rajono meru. „COVID-19 kiekvieną dieną pateikia vis naujų iššūkių. Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas“, – tokia žinia penktadienio rytą dalinasi Raseinių rajono meras Andrius Bautronis. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su meru.

14 metus skaičiuojančioje „Kultūros naktyje“ – ypatingas dėmesys saugumui ir plati lietuvių meno panorama. Šiandien Vilniuje prasideda jau tradicija tapusi „Kultūros naktis“ – miestą apgaubs įkvepianti kultūra, vyks arti šimto įvairiausių kultūros, meno ir edukacinių renginių. Plačiau apie programą ir šių metų renginių specifiką – pokalbis su „Kultūros nakties“ komunikacijos koordinatoriumi Mantu Tamošaičiu.

Geras miegas – gera diena: kaip verslas sprendžia miego problemą? Kas yra miego verslas? Kaip šis vystėsi ir koks jis šiandien? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja žurnalistas Mindaugas Aušra.

Pilietinės iniciatyvos „Dabar“ koordinatorius: daugiau nei 30 tūkst. užsienyje gyvenančių lietuvių užsiregistravo balsuoti rinkimuose. Artėjant Seimo rinkimams, juose kaip niekad aktyviai planuoja dalyvauti užsienyje gyvenantys lietuviai. Kas juos paskatino bei kokie jų lūkesčiai? Šia tema LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas pilietinės iniciatyvos „Dabar“ koordinatorius Vaidas Matulaitis.

Noras išeiti yra, o susitarimo – ne: kaip bus sprendžiamas primirštas „Brexito“ klausimas „Brexitas“ be Jungtinės Karalystės (JK) susitarimo su ES dėl tolesnių prekybinių santykių neatitinka niekieno interesų, pareiškė JK Ministrų Kabineto atstovas Michaelas Gove`as, rašo „Reuters“. Euro zonos bankai pasiruošė galimam chaotiško „Brexito“ šokui, tačiau jie vis tiek patirs ekonominį smūgį, perspėja Europos Centrinio Banko priežiūros tarybos pirmininkas Andrea Enria. Kaip politikai spręs „Brexito“ klausimą? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Turizmo ekspertė: 7 iš 10 lietuvių šiemet ilgąsias atostogas rinkosi praleisti Lietuvoje. Sekmadienį minimos pasaulinės turizmo dienos proga apie tai, kokios turizmo industrijos perspektyvos ir kaip keisis keliautojų požiūris į keliones Lietuvoje, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ papasakojo „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Pašilių stumbryne 3 stumbrų jaunikliai atsilieps ypatingais vardai – Gimeritos, Ginutės ir Gintariuko. Panevėžio rajone esančiame Pašilių stumbryne šiemet gimusiems jaunikliams išrinkti vardai. Trys jaunikliai pavadinti Gimeritos, Ginutės ir Gintariuko vardais. Kaip ir pagal kokias taisykles renkami šiems galiūnams vardai domėjosi LRT reporterė Vesta Tiznehauzienė.

Ved. Jovita Vitkauskė.