Žinios. Lietuvoje – 114 naujų koronaviruso atvejų, pradėti 2 tyrimai dėl saviizoliacijos nesilaikymo

Nustatyta 114 naujų užsikrėtusiųjų koronavirusu. Raseinių rajone, kur padėtis viena blogiausių, praėjusią parą registruoti 24 užsikrėtimo atvejai. Virusas nustatytas ir Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui bei administracijos direktoriui Edmundui Jonylai. Raseiniuose sušauktas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras savivaldybei siūlo imtis papildomų priemonių, užkertant kelią infekcijai plisti, įvesti privalomą kaukių dėvėjimą, riboti išvykas ir keliones į kitas savivaldybes.

Paaiškėjus, kad Raseinių merui nustatytas COVID-19, koronaviruso testai atliekami prezidentui Gitanui Nausėdai ir pirmajai poniai Dianai Nausėdienei. Raseinių meras Andrius Bautronis ir kiti šalies vadovai lankėsi sekmadienį vykusiame memorialo partizanams atidaryme Kryžkalnyje. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis testą jau atliko, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir profesorius Vytautas Landsbergis šiandien taip pat planuoja išsitirti dėl COVID-19.

Radviliškyje pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl izoliacijos nesilaikiusių COVID-19 sergančių asmenų. Šiaulių apskrities policijos teigimu, 1995 m. gimęs radviliškietis, medicinos įstaigos informuotas, kad serga COVID-19, nesilaikė izoliacijos. Gauta informacijos, kad vyras išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pasak policijos, vaikinas žinojo, jog serga koronavirusu ir buvo įspėtas apie privalomą izoliaciją. Pareigūnams su vaikinu susisiekti telefonu nepavyko. Taip pat pranešta apie susirgusią ir izoliacijos nesilaikiusią 1992 m. gimusią radviliškietę. Pasak policijos, sergančioji buvo pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą. Telefonu susisiekę su radviliškiete, pareigūnai išgirdo, kad ji buvo išėjusi į polikliniką, tačiau jos ten niekas nepriėmė.

Paryžiuje per išpuolį šalia pastato, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcija, peiliu sužaloti keturi žmonės. Du sužeistieji – kritinės būklės. Išpuolį surengę užpuolikai iš įvykio vietos pabėgo. Pareigūnai vykdo jų paiešką.

Baltijos šalys šiandien žada išplėsti sankcijas Minsko režimui. Juodasis sąrašas papildytas daugiau nei šimtu asmenų, įskaitant teisėjus, prezidento administracijos ir jėgos struktūrų pareigūnus.

Vakar Minsko milicija patvirtino, kad Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narės Maryjos Kalesnikavos advokatė Liudmila Kazak sulaikyta dėl administracinio pažeidimo. Koks jis – pareigūnai nepatikslino.

Prancūzijoje Marselio mieste keli šimtai barų ir restoranų savininkų bei darbuotojų protestuoja dėl sprendimo dviem savaitėms uždaryti maitinimo įstaigas. Šalies valdžia taip tikisi suvaldyti viruso plitimą. Prancūzijoje pastarąją parą COVID-19 nustatyta daugiau nei 16 tūkst. žmonių.

Vatikanas pranešė apie netikėtą kardinolo pasitraukimą – atsistatydino vienas įtakingiausių kardinolų, italas Giovanni Angelo Becciu. Vatikanas nepaaiškino, kodėl jis atsisakė kardinolo teisių.

Jungtinėse Amerikos Valstijose antrą dieną iš eilės tęsiasi masiniai protestai dėl žiauraus pareigūnų elgesio. Luisvilyje protestuotojai nesiskirstė ir įsigaliojus komendanto valandai. Mažiausiai 24 demonstracijų dalyviai sulaikyti. Protestai vyko ir didžiuosiuose šalies miestuose nuo Los Andželo iki Niujorko. Demonstracijų bangą sukėlė teismo sprendimas išteisinti pareigūnus, kurių paleistos kulkos pražudė 26 m. Breonną Taylor.

Panevėžio rajone esančiame Pašilių stumbryne šiemet atvestiems jaunikliams išrinkti vardai. Visi vaikų pasiūlyti vardai turėjo atitikti tarptautinį susitarimą – pirmosios raidės privalėjo būti „Gi“. Per 50 m. šiame stumbryne atvesta 180 stumbrų.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau