Ryto garsai. Kaip neatslūgstanti pandemija gali pakeisti mūsų kasdienybę?

Ryto garsai

2020.09.25 06:30

Ryto garsai. Kaip neatslūgstanti pandemija gali pakeisti mūsų kasdienybę?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras iš interneto svetainės išima sovietų saugumo KGB archyvinių asmens bylų registracijos žurnalą. Sovietų saugumo verbuotų asmenų sąrašą Genocido ir rezistencijos tyrimų centras pradėjo skelbti 2012 metų pabaigoje, o baigė 2018 metais. Jame išanalizuoti 1669-ių asmenų duomenys. Pagal Liustracijos įstatymo nuostatas, neskelbiami tik prisipažinę asmenys, Jų žurnale yra 22. Centro vadovas Adas Jakubauskas sako, kad žurnalas nėra slaptas dokumentas, jis bus laisvai prieinamas Lietuvos ypatingajame archyve. Tuo metu istorikai KGB žurnalą vertina kritiškai, tačiau kai kurie abejoja sprendimu jį išimti. Simona Vasiliauskaitė kalbina Lietuvos istorijos instituto istoriką Algimantą Kasparavičių ir „Verslo žinių“ apžvalgininką Ramūną Terlecką.

Užsienio naujienų apžvalga. Studijoje Indrė Urbaitė.

Lietuvoje ketvirtadienį užfiksuotas iki šiol didžiausias užsikrėtusiųjų COVID–19 virusu skaičius–138. Dauguma atvejų siejami su židiniais gydymosi įstaigose, daugiausiai jų–Raseiniuose, Radviliškyje ir Šiauliuose. Kokių priemonių turi imtis ir ar imsis šie miestai? Ar rekordinis užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius artimiausiu metu kaip nors pakeis mūsų kasdienybę? Apie tai išsamiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Ginreta Megelinskienė, Šiaulių meras Artūras Visockas ir LRT žurnalistė Šiauliuose Aina Mizgirdė,

Nors koronavirusas sparčiai plinta tarp meninių kolektyvų, valdžia neskuba riboti vaikų būrelių veiklos,Nefor neva neformalaus švietimo ugdymo riziką turi įvertinti pačios savivaldybės. Būrelių atstovai teigia rizikuojantys kas dieną, tačiau nutraukti veiklų irgi neskuba. Plačiau Edita Vitė.

Kokie pandemijos išbandymai šeimoms, kurių artimieji slaugos namuose? Tie, kurie neturime artimųjų slaugos namuose ar specialiose ligoninėse, gal net neįsivaizduojame, kokių išgyvenimų dabar patiria šeimos. Suprantama, kad dėl pandemijos lankymas turi būti ribotas ir kontroliuojamas, tačiau, ką daryti, kai kiekviena diena yra labai brangi. Kai kas apgailestauja, kad gali ir nebesuspėti pamatyti brangiausių žmonių–dėl artimo žmogaus aplankymo tenka izoliuotis nuo šeimos. Apie tai Socialinių paslaugų priežiūros departamento įstaigų priežiūros skyriaus patarėja Kristina Grigaitienė ir Vilkpėdės ligoninės direktorė Ina Čebutariova.

Palangoje vykstančioje konferencijoje „Lūžio taškas“ verslo bendruomenei skirto renginio tema–nesėkmė, paklojanti pamatus ateities sėkmei. Išsamiau Paulius Selezniovas.

Finansų ministerija siūlo naują tvarką, pagal kurią būsto nuomotojai privalėtų registruoti nuomos sutartis.Tikslas–mažinti šešėlį, tačiau ekspertai turi kitokią nuomonę.

Besibaigiančios savaitės įvykius aptaria Mykolo Riomerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas ir Karo akademijos politologė Jūratė Novagrockienė.

Baltarusijoje šimtai sportininkų įsitraukia į protestus prieš režimą, tarp jų ir olimpiniai čempionai. Sportas Aliaksandrui Lukašenkai yra svarbus režimą legitimizuojant ir propagandai. Todėl, ekspertų vertinimu, atletų perėjimas į protestuotojų gretas Lukašenkai yra asmeninis pralaimėjimas. Plačiau apie tai pasakoja Greta Klimkaitė.

Savaitės komentaro autorė žurnalistė Rita Miliūtė.

Ved. Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.