Ryto allegro. Lenkų režisierius Krystianas Lupa apie „Austerlicą“ ir savo naująją knygą

Ryto allegro

2020.09.25 07:05

Ryto allegro. Lenkų režisierius Krystianas Lupa apie „Austerlicą“ ir savo naująją knygą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spauda: pokyčiai savaitraštyje „Literatūra ir menas“. Pokalbis su leidinio vyr. redaktoriumi Gyčiu Norvilu.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio atidarymo filmą – D. Žiūros „Gustoniai Gustoniuose“ apžvelgia kino žurnalistė Ieva Šukytė.

Pasakojimų apie garsius Lietuvos žydus „Atminties akmenys“ cikle Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė Lara Lempertienė pristato žydų literatūros klasikę, poetę, dramaturge ir vertėją Lėją Goldberg.

„Šis rugsėjis – šventė visiems, pasiilgusiems senųjų gerųjų klasikinės literatūros tradicijų“, – pastebi knygų apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė, pristatydama rusų rašytojos Marinos Stepnovos romaną „Sodas“ ir amerikiečių rašytojo Richardo Powerso „Medžių istoriją“, – „geriausią visų laikų knygą apie medžius“.

Jaunimo teatre įvyko lenkų režisieriaus Krystiano Lupos spektaklio „Austerlicas“ premjera (spektaklis pastatytas pagal W. G. Sebaldo knygą tuo pačiu pavadinimu). Režisierius tomis pačiomis dienomis čia pristatė ir savo knygos „Utopija. Laiškai aktoriams” lietuviškąjį leidimą. Knyga parašyta dienoraščių forma ir pristato Lupos darbo su aktoriais metodą. Kino kritikės ir knygos „Utopija. Laiškai aktoriams“ vertėjos Živilės Pipinytės pokalbis su režisieriumi apie savus metodus ir istoriškai jautrias temas, atveriamas scenoje.

Vis iš naujo kylančios diskusijos dėl Lukiškių aikštės ir jos priklausomumo kursto aistras. Ekspertai politikams siūlo viešųjų erdvių klausimų svarstymus iš uždarų kabinetų perkelti į viešąją erdvę ir skatinti visuomenės, ekspertų ir valdžios institucijų dialogą. Lukiškių aikštės situacija domisi Agnė Šimkūnaitė.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.