Architektūros legendų susidūrimas: Pedagoginio instituto pavyzdinė mokykla bei Sporto ir gimnastikos rūmai

Laidos „Stop juosta“ komanda aplankys įspūdingą pastatų kompleksą, kurį sudaro Herberto Reismano suprojektuota Pedagoginio instituto pavyzdinė mokykla ir Landsbergio Žemkalnio kurti Sporto ir gimnastikos rūmai.

„Čia susitiko du architektai, kurių vienas formavo Kauno ir visos Lietuvos tarpukario architektūros veidą, o kitas – labai daug prisidėjo prie Klaipėdos modernėjimo architektūriniu požiūriu“, – prie istorinio pastato kalbės K. Jokubavičienė.

1936-aisiais iškilusi Pedagoginio instituto pavyzdinė mokykla gali būti siejama su buvusio Vilniaus edukologijos universiteto pradžia. Įdomu tai, kad mokslas šiame pastate įsikūrusioje įstaigoje buvo nemokamas, o kai kuriems studentams netgi mokėdavo stipendiją.

Šalia H. Reismano pastato po poros metų pastatyti V. Landsbergio Žemkalnio suprojektuoti Pedagoginio instituto sporto ir gimnastikos rūmai. Pasak istorikų, rūmus suprojektavęs V. Landsbergis-Žemkalnis šiuo pastatu į Klaipėdą atpūtė itališko miestelio pojūtį. Kaip architektui jį pavyko sukurti?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau