Dešimt balų. Kodėl Lietuvos švietimas klampoja?

Dešimt balų

2020.09.24 16:30

Dešimt balų. Kodėl Lietuvos švietimas klampoja?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Valstybės biudžeto išlaidos švietimui nuo 2016 m. iki 2019 m. išaugo apie 20 proc. (arba 114 mln. eurų), bet lėšų dalis kokybei gerinti (pedagogų kvalifikacijai ir mokymo priemonėms) sumažėjo 13 proc. ir bendrose mokymo lėšose sudarė tik 1,9 proc.

Tuo pat metu ženkliai - apie 17,5 proc. - išaugo savivaldybių biudžetų skiriamas finansavimas mokyklų ūkiui išlaikyti. Tarp skirtingų savivaldybių šių išlaidų dalis, tenkanti vienam mokiniui, skiriasi iki 4,3 karto (nuo 426 eurų iki 1 814 euro per metus).

Deja, augantis švietimo finansavimas iš valstybės ir savivaldybių biudžetų neturėjo reikšmingos teigiamos įtakos mokinių pasiekimams. O daugiau nei dešimtadalis šalies mokyklų iš viso nestebi individualios mokymo pažangos. Kodėl?

Dalyvauja Valstybės kontrolės Visuomenės gerovės audito departamento vyr. patarėja Lina Balėnaitė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.