Laba diena, Lietuva. Panevėžietė įkūrė šunų senjorų namus: žada orią senatvę iki gyvenimo pabaigos

Po naujų susirgimų rekordo – infektologo komentaras: koronavirusas paplitęs visoje šalyje. Lietuvoje per praėjusią parą užregistruotas susirgimo COVID-19 atvejų rekordas – 138 nauji ligoniai. 93 siejami su židiniais, daugiausia jų – gydymo įstaigose. 28 nauji atvejai siejami su Radviliškio ligonine, 5 patvirtinti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Du susirgusieji – Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotyje. 3 nauji užsikrėtusieji – Raseinių ligoninės darbuotojai. Gydytojas infektologas prof. dr. Vytautas Usonis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad dabartinė situacija rodo, jog koronavirusas yra paplitęs po visą šalį ir visoje šalyje gali išplisti. Profesorius priduria: norėdami suvaldyti koronavirusą, turime tiek valdyti rizikas, t. y. vengti nebūtinų kelionių, vizitų, tiek atsakingai kliautis dezinfekcinėmis ir apsaugos priemonėmis.

Pandemijai nesitraukiant, Kukuraitis į ateitį žvelgia pozityviai: augti galėtų ir pensijos, ir minimali alga. Trišalei tarybai pradėjus svarstyti minimalios algos (MMA) didinimą, socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad MMA galėtų augti maždaug 35 eurais iki 642 eurų. Kada didesnės minimalios algos pasieks gyventojų kišenes? Linas Kukuraitis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad tikimasi, jog tai paaiškės kitame Trišalės tarybos posėdyje. Socialinės apsaugos ir darbo ministras taip pat komentuoja ir dabartinę nedarbo padėtį šalyje – šiuo metu jis Lietuvoje siekia 14 proc.

Leidžiama pirmoji šalyje optinių iliuzijų technikos knyga – leis išvysti kelis tos pačios iliustracijos variantus. Leidykla „Žalias kalnas“ ir knygų autorė, dailininkė Rasa Joni ėmėsi nemenko iššūkio – pirmą kartą Lietuvoje sukurti ir išleisti optinių iliuzijų technikos knygą vaikams, kurioje iliustracijas būtų galima žiūrėti per skirtingų spalvų stikliukus ir pamatyti kelis tos pačios iliustracijos variantus. Tokio tipo knygos sukuria stipresnį įspūdį, o pasakojamai istorijai – gylio, sako knygos autorė. Kokia tokių optinę iliuziją sukuriančių knygų istorija, kada jos atsirado – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Po JAV teismo nuosprendžio dėl juodaodės mirties – nauji protestai, per kuriuos pašauti du policininkai. Vienam Luisvilio policininkui pareikšti 3 kaltinimai dėl „neatsakingo pavojaus sukėlimo“, susijusio su policijos pareigūnų savo namuose nušautos 26 m. juodaodės Breonnos Taylor mirtimi kovo mėnesį. B. Taylor, greitosios pagalbos skyriaus darbuotoja, buvo nušauta savo bute, kai 3 Luisvilio policijos pareigūnai, dėvėję civilinius rūbus, įsiveržė į jos namus su kratos orderiu. Moters mirtis išprovokavo kelias savaites vykusius antirasistinius protestus Luisvilyje, Kentukyje, ir dar labiau pakurstė kampaniją prieš rasizmą ir policijos brutalumą, kuri kilo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir išplito po visą pasaulį. Tiesa, pareiškus kaltinimus tik vienam policininkui, Luisvilyje vėl kilo protestai, per kuriuos buvo pašauti 2 policininkai.

Margarita Šešelgytė akcentuoja: Lukašenką reikia vadinti buvusiu Baltarusijos prezidentu. Kaip ir įprasta ketvirtadieniais, LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje svečiuojasi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė, politologė Margarita Šešelgytė. Ekspertės akiratyje – ir vakarykštė slapta Aliaksandro Lukašenkos inauguracija. M. Šešelgytė spėja, kad slaptumo elementas susijęs su tuo, kad nenorėta iššaukti stiprios opozicijos reakcijos. Ir priduria: dabar A. Lukašenka galima laikyti tik buvusiu Baltarusijos prezidentu. Politologė taip pat aptaria ir naujausius Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo pareiškimus.

Orai. Rekordinė rugsėjo šiluma dar užsibus, tačiau vėliau ją stums vėjas su perkūnija. LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ ketvirtadieniais sunkiai įsivaizduojama be išsamios orų prognozės. Studijoje – Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Kokių orų laukti ateinančią savaitę?

Valstybinis simfoninis orkestras pristato naują sezoną: intrigavo jo ištraukomis. O dabar LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – šiek tiek muzikos! Susitikti Katedros aikštėje šiandien kvietė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi priešakyje. Surengtas improvizuotas koncertas – taip pristatytas naujasis orkestro sezonas. Maestro atskleidžia: grotos naujojo sezono ištraukos, savotiški „teaseriai“. O pasirodymų, žinoma, bus ir daugiau!

Čia vietą atranda tie, kurių nebenori niekas: panevėžietė įkūrė šunų senjorų namus. Panevėžio rajone įkurti šunų senjorų namai. Čia patenka seni keturkojai iš prieglaudų arba juos atveža patys šeimininkai, nebenorėdami auginti senyvo šuns. Tokiuose namuose apsilankė LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Vesta Tizenhauzienė – ją pasitiko šunų senjorų namų „Rūtos užuovėja“ įkūrėja Rūta Liberienė.

Sniego gniūžtė virto rutuliu: po Nausėdos bandymo užstoti pirmąją ponią – dar viena kritikos lavina. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – metas socialinių tinklų apžvalgai. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Karolina Panto. Jos akiratyje: pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės kalbos atgarsiai, ją užstojęs prezidentas Gitanas Nausėda ir reakcijos į jo įrašą „Facebook“ paskyroje. Kitos temos – naujų koronaviruso atvejų rekordas ir situacija Baltarusijoje.

Ved. Milda Vilikanskytė.