Laba diena, Lietuva. Kaip ekspertai vertina Dianos Nausėdienės pasisakymą?

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė išsakė abejones dėl švietimo sistemos kokybės, teigdama, kad didžioji dauguma dirbančiųjų šioje srityje – moterys. D. Nausėdienė kalbėjo apie „dažnai kartojamą stereotipą“, kad kurioje nors srityje padidinus moterų skaičių, tos srities rodikliai pagerės. Šį ir kitus Dianos Nausėdienės pasisakymus LRT TELEVIZIJOS LAIDOJE „Laba diena, Lietuva” įvertino Žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Netikros naujienos sklinda kelis kartus plačiau už jų paneigimą ar tikras naujienas, o prie to prisideda ir humoristai, ir tie, kurie mėgina atskleisti tiesą, sako LRT.lt kalbinti mokslininkai. Anot jų, tai viena iš priežasčių, kodėl netikros naujienos plinta daug plačiau nei jų paneigimas. Be to, prieš interneto komentatoriui stengiantis įrodyti, kad Žemė vis dėlto apvali, mokslininkai taip pat siūlo pasvarstyti, ar vyksta konstruktyvi diskusija, ar bus siekiama užginčyti žmogaus tikėjimą, kuris faktais net neparemtas. Plačiau šia tema LRT TELEVIZIJOS LAIDOJE „Laba diena, Lietuva” – pokalbyje su LRT.lt žurnaliste Vaida Kalinkaite-Matuliauskiene ir ISM universiteto programų vadove Lineta Ramoniene.

LRT tęsia 20 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių paminėjimo sukaktį ir šįkart jus nukels į olimpinį irklavimo kanalą, kur rugsėjo 23 dieną, prieš 20 metų, Kristina Poplavskaja ir Birutė Šakickienė iškovojo pirmąjį Lietuvos olimpinį medalį irklavimo sporte. Apie savo laimėjimą pasakojo pačios irkluotojos.

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba susirinko svarstyti minimalios algos didinimo kitais metais. „Laba diena, Lietuva” studijoje viešintis SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad jeigu darome prielaidą, kad ekonomika kitais metais augs, nedidinti minimalios mėnesio algos negalime. Tai, anot eksperto, indikatorius, kuris padidina visų algų augimą šalyje. Plačiau šia tema – pokalbyje.

Nuo spalio 1 dienos keičiasi pacientų, sergančių padidintu kraujospūdžiu, gydymo tvarka. Tokių pacientų Lietuvoje – trečdalis visų gyventojų. Ar vėl bus atsigręžta į pigiausio vaisto politiką? Šia tema „Laba diena, Lietuva” laidoje kalbinamas LSMU Medicinos akademijos docentas Gediminas Urbonas.

Migracija – tema, Europą skaldanti į dvi dalis. Dalis šalių pasisako priimsiančios migrantus, kitos – to daryti neskuba arba griežtai atsisako. Šiandien buvo pristatytas Europos Sąjungos migracijos planas. Kas jame nutarta? Plačiau tema domėjosi LRT užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Baltarusijai planuojant paleisti Astravo atominė elektrinę, Vilniaus gyventojai vis dar neturi kalio jodito tablečių. Vilniaus savivaldybė sako, kad procedūra užtruko dėl Sveikatos apsaugos ministerijos kaltės, tačiau ramina, kad per porą savaičių ir vilniečių vaistinėlėse šios tabletės atsiras. Plačiau situaciją komentuoja „Eurovaistinės” komunikacijos vadovė Laura Bielskė ir Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. porą savaičių ir vilniečių vaistinėlėse šios tabletės atsiras.

Kviečiame nusikelti į Ventės ragą, pro kur iš Lietuvos į Pietus išskrenda paukščiai. Ornitologai sako, kad nemažai jų šįmet sparnus kelia anksčiau. Kodėl? Apie tai – reportaže.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau