Ryto allegro. Animacijos kūrėjo apdovanojimu įvertinta prodiuserė Agnė Adomėnė.

Ryto allegro

2020.09.23 07:05

Ryto allegro. Animacijos kūrėjo apdovanojimu įvertinta prodiuserė Agnė Adomėnė.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pačių naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

Ar lietuvių tautosakoje lapė visada tik gudri ir apgaudinėjanti, ar sunku atrasti lietuviškų posakių atitikmenų anglų kalba? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dėstytoja Rasa Bačiuliene apie ką tik išleistą patarlių knygą „Jei su lapėm prasidėsi...“.

„Bronė Buivydaitė pirmiausia save laikė mokytoja,– pasakoja A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus rašytojų skyriaus vedėja Alma Ambraškaitė, – sakydavo, aš mokytoja, paskui vaikų teatro režisierė ir tik paskui rašytoja. O sieloje ji buvo poetė“. Minime pirmosios XX a. lietuvių lyrikės 125-ąsias gimimo metines. Reportažas iš B. Buivydaitės namo-muziejaus Anykščiuose.

Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie Alexander Desplat muziką iš 2006 m. Stepheno Frearso filmo „Karalienė“.

Festivalyje „BLON“ Antrus metus iš eilės Lietuvos animacijos asociacijos iniciatyva išrinktas ir geriausias Lietuvos animacijos kūrėjas. Garbingas apdovanojimas šiemet atiteko prodiuserei ir animacinio kino kūrėjai Agnei Adomėnei. Nuo 2009 metų šioje srityje dirbanti A. Adomėnė įnešė didelį indėlį į šalies kino industriją, ilgą laiką buvo Lietuvos animacijos asociacijos prezidente. Pokalbis su A. Adomėne apie kūrybą ir animacijos situaciją Lietuvoje.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į premjerą – spektaklį „Platonas. DIALOGAI“. Sokratas – pagrindinis „Dialogų“ veikėjas, savo amžininkams tiesmukai sakydavo, ką mano apie juos ir jų poelgius, o savo samprotavimus pagrįsdavo tvirtais argumentais taip, kad pašnekovai dažnai likdavo nusivylę, nes suprasdavo, kad nebegali paprieštarauti. Visgi, spektaklio režisierius Motiejus Ivanauskas sako, kad dabar tikrai nesinori kurti pamokančio kūrinio, naudojant Sokrato išmintį kaip tiesos etaloną. Pokalbis su režisieriumi.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.