Žinios. Lietuvoje – apie 30 koronaviruso židinių, nerimą kelia COVID-19 plitimas ligoninėse

Visuomenės sveikatos centro speciliastams nerimą kelią besiplečianti koronaviruso susirgimų geografija šalies ligoninėse. Kaip LRT RADIJUI sako centro atstovė Rolanda Lingienė, šiandien turėtų būti oficialiai pranešta apie užsikrėtimą Greitosios pagalbos stotyje, 2 naujus COVID-19 atvejus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Sudėtingiausia situacija šiuo metu yra Radviliškio ligoninėje. Su šia ligonine siejamų COVID-19 atvejų yra beveik 70. Pasak R. Lingienės, Lietuvoje yra apie 30 aktyvių COVID-19 židinių.

Seimas svarstys, ar keisti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų, turinčių negalią, priežiūrą. Išmoka būtų skiriama, kai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui patvirtinus, vaikams taikoma privaloma izoliacija dėl kelionės užsienyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju. Pinigai būtų skiriami už vaikus iki 8 m., pirmų ketvirtų klasių pradinukus ir neįgalius vaikus iki 21 m., kai jie mokosi bendrojo lavinimo ar specialiojoje mokykloje.

Šiandien Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje prasideda oficiali aukšto lygio diskusija apie svarbiausius klausimus, tačiau jubiliejinė, 75-oji Generalinė Asamblėja prasidėjo netikėtai – Donaldas Trumpas neatsiuntė sveikinimo ir to nepadarė joks kitas aukščiausias Amerikos pareigūnas.

Jungtinių Amerikos Valstijų vakarus kamuojant miškų gaisrams, Niujorke atidaryta meninė instaliacija, skirta klimato kaitai. Menininkų Gano Golano ir Andrew Boydo kūrinys – laikrodis, rodantis, kiek laiko liko žmonėms sumažinti taršą, kitaip atšilimas pusantro laipsnio taps neišvengiamas.

Orai.

Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau