Žinios. Mokslininkai įspėja: karantino padariniai psichinei sveikatai gali prilygti atskirai pandemijai

Seimas svarstys, ar keisti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų, turinčių negalią, priežiūrą. Išmoka būtų skiriama, kai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui patvirtinus, vaikams taikoma privaloma izoliacija dėl kelionės užsienyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju. Pinigai būtų skiriami už vaikus iki 8 m., pirmų ketvirtų klasių pradinukus ir neįgalius vaikus iki 21 m., kai jie mokosi bendrojo lavinimo ar specialiojoje mokykloje.

Karantino padariniai psichinei ir emocinei sveikatai gali prilygti atskirai pandemijai – įspėja mokslininkai, sukviesti į Vytauto Didžiojo universteto surengtą tarptautinę konferenciją. Tyrimų duomenimis, besiskundžiančiųjų psichine sveikata, jaučiančių nerimo, depresijos simptomus padaugėjo.

Europos Sąjungos užsienio politikos koordinatorius Josepas Borrellis lankysis Ukrainoje, kur susitiks su prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukšto rango pareigūnais. Susitikimo metu bus aptartos Ukrainos ir Europos Sąjungos tolesnio bendradarbiavimo galimybės.

Jungtinių Amerikos Valstijų vakarus kamuojant miškų gaisrams, Niujorke atidaryta meninė instaliacija, skirta klimato kaitai. Menininkų Gano Golano ir Andrew Boydo kūrinys – laikrodis, rodantis, kiek laiko liko žmonėms sumažinti taršą, kitaip atšilimas pusantro laipsnio taps neišvengiamas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau