Išgyventi 90-ieji. „Labirintas“

Išgyventi 90-ieji

2020.09.21 21:05

Išgyventi 90-ieji. „Labirintas“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šio pasakojimo ašis yra pirmojo Lietuvoje homoseksualų klubo „Men’s factory“ įkūrimas ir vystymasis. Pasakojimas sukuriamas įsivaizduojant galimus konkrečios nakties įvykius ir naudojant žmonių patirtis legendiniame Vilniaus klube. Atskleidžiamos ne tik klubo kūrimosi peripetijos, bet ir tuo metu vykusios mafijos reketavimo istorijos, Lietuvos policijos darbas, saugant homoseksualų bendruomenę nuo smurtaujančių homofobų. Aktorius Gytis Ivanauskas interviu pasakoja apie dalyvavimą „Pride“ parade, apie pirmą kartą, kai atvirai kalbėjosi su tėvais. Ši radijo drama svarsto individo laisvės problemą valstybės kontekste – kai 1990 m. kovo 11 d. Lietuva tapo nepriklausoma, tikrasis laisvės suvokimo ir savęs pažinimo procesas tik prasidėjo. Kodėl vieniems žmonėms buvo lengviau, jie ėjo tiesiai į savo svajonę: mylėti laisvai, nesigėdyti savo seksualinės tapatybės, o kiti dar ilgai gyveno baimėje ir slėpė savo homoseksualumą? Ką šių skirtingų požiūrių ir istorijų buvimas pasako apie pačia Lietuvos visuomenę – ar po trisdešimties metų esame pakankamai atviri sau ir kitiems?

Režisierė Julija Šatkauskaitė

Dramaturgė Edita Puskunigytė

Garso režisierius Raimundas Paulauskas

Garso įrašų režisierė Sonata Barčytė Jadevičienė

Muzikinė kompozicija Sure Fang

Garso medijos konsultantė Vaida Pilibaitytė

Prodiuserė Rasa Kregždaitė

Vaidmenis kuria: Kęstutis Cicėnas, Gediminas Rimeika, Julija Šatkauskaitė, Arūnas Sakalauskas, Mindaugas Jusčius, Arūnas Vozbutas, Paulius Tamolė, Vainius Sodeika, Marijus Mažūnas, Toma Vaškevičiūtė, Vygandas Vadeiša.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Keturių dalių radijo dokumentinių dramų ciklas, sukurtas kartu su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru. Dešimtasis dešimtmetis Lietuvoje žymėjo daug lūžio taškų. Teatro kūrėjai pasirinko keturias juos dominančias temas – Nepriklausomybės kūdikių ir gimdyvių istorijas, homoseksualių žmonių patirtis keičiantis santvarkoms, nuosmukį patyrusios Lietuvos lino pramonės atstovų pasakojimus ir tuomet vykusias permainas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Kiti laidos epizodai

Išgyventi 90-ieji

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.