Panorama. „AVAKA“ paskelbė atnaujinanti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą (su vertimu į gestų k.)

Per tris paskutines savaitės dienas Lietuvoje užregistruota beveik tiek pat COVID-19 atvejų, kiek per visą liepą, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos Vyriausybė nuo spalio ketina nebeleisti organizuoti miesto švenčių. Pasak sveikatos apsaugos ministro, pirmiausia kalbama apie tokius renginius, kur neįmanoma registruoti dalyvių, išlaikyti atstumo, užtikrinti, kad dalyviai nešiotų apsaugos priemones.

Koronaviruso infekcija toliau plinta ugdymo įstaigose. Šiuo metu užsikrėtę per 60 mokinių ir 15 pedagogų, izoliuojasi daugiau nei tūkstantis šimtas mokyklų bendruomenės narių.

Nevyriausybinės organizacijos giria Lietuvos sukurtą humanitarinį koridorių nuo Minsko režimo bėgantiems baltarusiams. Jų skaičiavimais, vien į mūsų šalį pabėgo bent 300 Baltarusijos piliečių. Tačiau jau atvykę į Lietuvą, jie paliekami likimo valiai.

Rusija ir Baltarusija paskelbė surengiantys dar vieną bendrų pratybų etapą netoli Lenkijos sienos.

Privaloma izoliacija, nuvykus į Latviją, atsiliepė ir verslui. Arčiau pasienio įsikūrusios parduotuvės ir maitinimo įstaigos jau trečia diena nesulaukia klientų.

Europoje taip pat daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, įvedami nauji ribojimai.

Koronaviruso padariniai psichinei ir emocinei sveikatai gali prilygti atskirai pandemijai – įspėja mokslininkai, sukviesti į Vytauto Didžiojo universiteto surengtą tarptautinę konferenciją.

Energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ ruošiasi debiutui akcijų biržoje ir viliasi pritraukti apie pusę milijardo eurų kapitalo. Valstybės įmonės akcininkais gali tapti ir fiziniai asmenys.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „Avaka“ paskelbė atnaujinanti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą, po pertraukos kino kūrėjams vėl bus įteiktos statulėlės už geriausius metų kino darbus.

Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje atidaryta paroda apie kasdienybę Lietuvos fotografijoje 1963-2013.

Televizijos Oskarais vadinamuose „Emmy“ apdovanojimuose triumfavo drama apie rasizmo problemą „Stebėtojų lyga“. Ji pelnė 11 statulėlių. 72-ieji „Emmy“ apdovanojimai dėl koronaviruso apribojimų vyko nuotoliniu būdu – nominantai ir laimėtojai dalyvavo vaizdo ryšiu iš namų, o apdovanojimus įteikė kurjeriai.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau