Nenušaunami siužetai. Marginaliniai detektyvai

Nenušaunami siužetai

2020.09.21 18:12

Nenušaunami siužetai. Marginaliniai detektyvai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasaulinė detektyvų pasiūla yra milžiniška. Visus juos galima padalinti į dvi dalis. Mažesnėje (labai mažoje) atsirastų geri detektyvai, likusioje - nelabai geri ir blogi detektyvai. Ir dar yra trečia, sunkiai suskaičiuojama detektyvų rūšis – marginaliniai detektyvai. Jų irgi yra įvairių – vieniems nepasisekė su skaitytojais, antriems – tiesiog nebesiseka, o trečius rašo neprofesionalūs rašytojai. Marginalūs detektyvai yra tiek įdomūs, kad jiems verta skirti vieną „Nenušaunamų siužetų“ laidą.

Rekomenduojamos knygos ir serialai: visi penki Carlo Schäferio romanai, ankstyvieji Mareko Krajewskio detektyvai (tarp jų ir vienintelė lietuviškai išversta jo knyga „Pasaulio pabaiga Breslau“), visi Roberto Galbraitho romanai apie privatų seklį Cormoraną Striką ir jų serialinė ekranizacija „Strike“, kurio naujausio, ketvirto sezono paskutinė serija buvo parodyta prieš savaitę.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.