Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Lietuvio sėkmė Holivude: dirbo ir su Pittu, ir su Portman

Audrius Giržadas apie patekimą į televiziją: specialių mokslų nėra – daug ką lemia sėkmė. Rugsėjo 19 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – puikus pašnekovas: pradėti rytą kartu siūlo Audrius Giržadas. Su juo – pokalbis apie televiziją, šokius ir „Euroviziją“. A. Giržadas džiaugiasi vakar paskelbta naujiena: kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursui sugalvoti keturi scenarijai ir, koks bebūtų pasirinkimas, muzikos šventė tikrai įvyks. Ir priduria: įvairūs scenarijai svarstyti ir projekte „Šok su žvaigžde“. Šįkart jis bus filmuojamas be žiūrovų.

Vytautas Rumšas labiausiai mėgsta muziką, tačiau rekomenduoja ne tik dainą, bet ir knygą bei net du filmus. Rudenėjant orams vis daugiau laiko galima bus skirti trims pramogoms – muzikai, knygoms ir kinui. Šį rytą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ savo rekomendacijomis, ką skaityti, klausyti ir žiūrėti, dalijasi aktorius ir laidų vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Gineso rekordų organizacija pristatė naujus rekordininkus: tarp jų – ir graužikų porelė. Greičiausi, aukščiausi, mažiausi, didžiausi – visa tai apie rekordus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pažvelkime, kokius pasaulio rekordininkus pristato naujai išleista Gineso rekordų knyga. Aišku viena: jų čia yra iš visos planetos. Ir ne tik žmonių!

Holivude dirbantis lietuvių kaskadininkas: suskaičiuoti, kiek kartų esu degęs, sunku. Rugsėjo 19 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas tikrai sudominsiantis pokalbis. Studijoje svečiuojasi kaskadininkas Tomas Ereminas, kuriam teko ne kartą darbuotis Holivude su garsiausiomis kino žvaigždėmis, pvz., Natalie Portman ar Nicholu Cage`u. T. Ereminas šypsosi: kiek kartų yra degęs – suskaičiuoti sunkiu: po pirmo šimto degimų skaičių vyras pametė.

Naują kūrinį „Politika“ pristatę Difartai: pasiekėme etapą, kai kiekviena daina – svarbi. Koks šeštadienio rytas be muzikos? LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – premjera. Ramūnas ir Aušra Difartai atlieka dainą „Politika“. Muzikantai pasakoja, kad šis kūrinys – apie žmogaus pasirinkimus, jo vertybes. „Pasiekėme etapą, kai kiekviena daina atrodo svarbi“, – priduria R. Difartas.

Ekskursijoje – kino teatrų istorija: sužinosite, kaip juose kūrendavo krosnis, ką šluodavo nuo grindų. Keliamės į naujausiąjį Vilniaus rajoną – Paupio rajoną! Čia visą artėjančią savaitę dar vyks nemokamos kino ekskursijos. Plačiau apie jas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja kino teatro „Pasaka“ vadovė Andrė Balžekienė. Jos teigimu, ekskursijos apjungia senąją „Pasaką“ Šv. Ignoto gatvėje ir naująją „Pasaką“ Paupio rajone. Kokios įdomybės laukia ekskursijose? Atsakymai – pokalbyje.

Mados ekspertas Arnoldas Remeika tiki: ateitis priklauso ilgaamžiams drabužiams. Dar vienas pašnekovas LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje! Šįsyk su edukacinio projekto „Suprasti madą“ įkūrėju Arnoldu Remeika pasikalbėsime apie madą. Kokias naujienas pandemija atpūtė į mūsų spintas? Atsakymas – tikrai ne tik kaukės, kurios veikiau yra ne madingos, o būtinos. A. Remeikos teigimu, mados industrijoje galima pastebėti gamtos motyvų populiarėjimą. Taip pat ekspertas tiki: ateitis priklauso ilgaamžiams drabužiams, konceptams, siluetams.

Sporto programėlėmis kliautis aklai nereikėtų: žmones net ištinka panikos priepuoliai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasikalbėkime apie sveikatą mūsų telefoną, t. y. sveikatos programėles. Sporto psichologė Aistė Žemaitytė sako, kad aklai vadovautis programėlėmis nereikėtų – svarbiau yra sekti savo duomenis ir išsikelti individualizuotus tikslus. O programėlių poveikis gali būti net ir neigiamas: yra žinoma atvejų, kai pas medikus pakliuvo panikos priepuolio ištikti žmonės – šis juos užklupo po kelissyk iš eilės matuoto ir galiausiai padidėjusio kraujospūdžio. Mintimis laidoje dalinasi ir išmaniųjų telefonų ekspertas Karolis Špiliauskas.

Pasitikrinti aortą reikia tik kartą: pagrindinis simptomas – pase. Jokia paslaptis: kraujagyslių ligos mūsų šalyje pridaro labai daug žalos. Šiandien minima Pasaulinė aortos diena – šia proga žmonės yra kviečiami pasitikrinti sveikatą. Patikra aortos aneurizmos prevencijai greita ir absoliučiai neskausminga. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ne tik apie ją pasakoja, bet ir ją demonstruoja kraujagyslių chirurgai Tomas Baltrūnas ir Artūras Mackevičius.

Koalas iš gaisrų gelbsti šunys: vien mišrūnė Meška pernai užtiko virš šimto nelaimėlių. Jokia paslaptis: kraujagyslių ligos mūsų šalyje pridaro labai daug žalos. Šiandien minima Pasaulinė aortos diena – šia proga žmonės yra kviečiami pasitikrinti sveikatą. Patikra aortos aneurizmos prevencijai – greita ir absoliučiai neskausminga. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ne tik apie ją pasakoja, bet ir ją demonstruoja kraujagyslių chirurgai Tomas Baltrūnas ir Artūras Mackevičius.

Australijoje prieš metus prasidėjo vieni didžiausių per pastaruosius dešimtmečius krūmynų gaisrai. Mokslininkai tikisi, kad šiemet „juodosios vasaros“ scenarijus nepasikartos, tačiau lieka budrūs, o laukinei gamtai gelbėti pasitelkia net šunis. Apie tai, kaip keturkojai augintiniai gali išgelbėti koalas, šiandien LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja rubrika „Margas pasaulis“.

Virtuvės šefas tiesmukas: didžiausia klaida gaminant žuvienę – dėjimas į puodą visko, kas liko. Gal jau metas pusryčiams? Virtuvės šefas Marius Paplauskas pagamins žuvienę. Tiesa, ne bet kokią, o su įvairiausiomis jūros gėrybėmis: aštunkojais, krevetėmis, vėžiais, lašiša, tunu, sviestine skumbre ir midijomis. Ekspertas sako, kad didžiausios klaidos, kurias daro žuvienę gaminantys lietuviai, yra dėjimas į puodą visko, kas lieka, kas papuola. Teisingas receptas – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Rauplėti lyg rupūžės, ilgi kaip trombonai: kaunietės eksperimentai virto įspūdinga moliūgų kolekcija. Rauplėti lyg rupūžės, ilgi kaip trombonai, ar geltoni lyg bananai – taip savo auginamus moliūgus apibūdina kaunietė daržininkė Genovaitė Kudrevičienė. Moters darže, vienoje lysvėje, telpa iki keliolikos skirtingos išvaizdos ir skonio moliūgų. Šias daržoves pamėgusi kaunietė kasmet išbando vis naujų rūšių. Eksperimentuoja ne tik augindama, bet ir kurdama patiekalų iš moliūgų receptus. Plačiau apie išskirtinę moliūgų kolekciją – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Ved. Ugnė Siparė ir A. Giržadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau